Нові акції протесту в Ізраїлі перед судовим засіданням щодо реструктуризації судової системи

4

За кілька днів до початку вирішального судового засідання понад сто тисяч ізраїльтян вийшли на демонстрацію проти суперечливої ​​реструктуризації судової системи. За повідомленнями ЗМІ, у центральному мітингу в Тель-Авіві вчора ввечері взяли участь понад 118 тисяч осіб. Організатори називають цифру 140 тисяч. Акції протесту відбулися і в інших містах Ізраїлю. Плакати говорили, наприклад, «Суд – головний» чи «Без Верховного суду немає демократії».

На одній із демонстрацій у Тель-Авіві пізно ввечері чоловік в’їхав на своєму автомобілі до групи, яка перекрила проїжджу частину. За даними поліції, п’ятеро людей отримали легкі поранення. Водія було заарештовано. Подібні інциденти вже відбувалися у минулому під час демонстрацій проти політики уряду.

Критики побоюються за ізраїльську демократію

Наприкінці липня у рамках дуже спірної реструктуризації судової системи коаліція ухвалила закон, що обмежує можливості Верховного суду. Критики вбачають у цьому загрозу ізраїльській демократії. Уряд, у свою чергу, стверджує, що Верховний суд надто впливовий і часто втручається в політичні питання.

Наступного вівторка усі 15 суддів Верховного суду вперше зберуться для розгляду петицій проти нового закону. Однак поки що неясно, коли очікується прийняття рішення. Передбачається, що обговорення може тривати кілька тижнів.

Може виникнути державна криза

За всю історію Ізраїлю жодного такого закону не було скасовано Верховним судом. Якщо це станеться зараз і уряд не погодиться із рішенням, то країні загрожує державна криза.

Нетаньяху досі публічно не уточнював, чи виконуватиме він рішення суду. У середу він опублікував на сайті X, що раніше називався Twitter, повідомлення спікера парламенту Аміра Охани, в якому Охана натякнув, що уряд не погодиться зі скасуванням рішення. Кнесет, парламент, “не потерпить, щоб його топтали”, – написав Охана. Суд має визнати межі своїх повноважень.

Читайте також:  Кречмер попередив про зростаючу поляризацію в Німеччині

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :