Нове визначення секунді фізики дадуть у 2030 році

15

Генеральна конференція з мір і ваги, що відкрилася напередодні у французькому Версалі XXVII, ухвалить рішення про те, щоб дати секунді до 2030 року інше визначення, про це російські вчені повідомили на минулій конференції, що пройшла в НДЯУ МІФІ.

Сьогодні секунда визначається як тривалість 9192631770 періодів випромінювання, що відповідають переходу між надтонкими підрівнями основного стану атома цезію 133. Дане визначення було прийнято на XIII Генеральній конференції з мір і ваг в 1967 році. Проте, за цей час фахівцям вдалося уточнити цей термін. Нове визначення секунди буде засноване на тривалості переходу в оптичному діапазоні.

За словами головного наукового співробітника ВНДІФТРІ Віталія Пальчикова, оптичні стандарти частоти та точність їх вимірів приблизно на два порядки вищі, ніж точність вимірів атомної частоти в цезії. В даний час існує дев’ять «кандидатів» для нового визначення секунди, серед них такі елементи, як ртуть, ітербій, алюміній та інші.

Після того, як вчені визначаться з новою дефініцією, її внесуть у Міжнародну систему одиниць (систему СІ) – загальноприйнятий міжнародний підхід для вимірювань відстані, часу та інших величин, створений у 1960 році.

Нагадаємо, два роки тому німецькі вчені виміряли найкоротшу одиницю часу. Це проміжок, який потрібний легкій частинці, щоб перетнути молекулу водню. Він становить 247 зептосекунд.

.

Читайте також:  Вчені MIT виявили причину стабільності клімату Землі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я