німкеня збирає пожертвування в Японії

2

У Хіросімі встановлено пам’ятник японській дівчинці, яка пережила атомне бомбардування в 1945 році і захворіла на лейкемію. Єва Фріц хоче пройти 1000 кілометрів та зібрати пожертвування для хворих на рак. З собою має 1000 паперових журавликів.

Паперові журавлики: німкеня збирає пожертвування в Японії

Паперові журавлики стали символом історії японської дівчинки Садако Сасакі.

Коли 6 серпня 1945 американці скинули атомну бомбу на Хіросіму, Садако Сасакі було два роки. Перебуваючи всього за два кілометри від місця вибуху бомби, маленька дівчинка вижила в атомному пеклі. Після закінчення війни Садако росла, як і її однолітки, із задоволенням ходила до школи, виглядала здоровою та спортивною.

Але одного разу, після важливої ​​естафети, в якій вона допомогла своїй команді здобути перемогу, Садако відчула сильну втому та запаморочення. 1955 року, через десять років після вибуху атомної бомби, у дівчинки виявили лейкемію.

Її найкраща подруга Чизуко принесла до лікарні папір для орігамі та розповіла Садако одну легенду. Відповідно до неї, той, хто складе 1000 паперових журавликів – символ довгого життя в Японії – отримає виконання бажання. В надії на одужання Садако почала складати 1000 журавликів – аж до своєї смерті, яка була лише через кілька місяців. Садако дожила до дванадцяти років.

Паперові журавлики: німкеня збирає пожертвування у Японії.  Фото: Pixabay License / pixabay.com

Пам’ять про Садако у Хіросімі

Про масштаби пізніх наслідків атомного бомбардування стало відомо лише поступово, оскільки до 1952 року японські лікарі не мали доступу до даних про вплив радіації.

Доля маленької дівчинки, яка стала жертвою бомби через десять років після закінчення війни, як писав японознавець Флоріан Кулмас, «послужила каталізатором» для усвідомлення японським суспільством нелюдяності цієї зброї.

На пожертвування з усієї країни у 1958 році на згадку про Садако було споруджено пам’ятник. Бронзова статуя у Парку світу Хіросіми зображує дівчинку, що тримає над головою великого паперового журавлика, що символізує надію дітей на мирне майбутнє. Дитячий монумент світу став місцем паломництва, де щороку люди покладають довгі ланцюжки паперових журавликів.

Читайте також:  Величезний айсберг відколовся в Антарктиді

Це ж планує зробити найближчим часом і 28-річна Єва Фріц із Дюссельдорфа.

Фріц, яка приїхала до Японії у віці шести років через роботу батька, ходила там до школи і вивчила мову, але втратила свою найкращу подругу через лейкемію.

«Вона навчалася у третьому класі. Коли вона захворіла, ми склали у школі 1000 журавликів та віднесли їх до лікарні», – згадує Фріц в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Токіо. Саме тоді вона вперше почула про долю маленької Садако та легенду про паперові журавлики.

Паперові журавлики: Історія живе

Коли Фріц повернулася до Німеччини віком дванадцять років, подруга з початкової школи подарувала їй 1000 паперових журавликів, щоб вона взяла їх із собою. «З того часу журавлики супроводжують мене все життя», – каже Фріц. Чи відвідувала вона хворих – її дідусь і друг померли від раку – днями народження, весіллях чи пологах: для всіх цих випадків Фріц робила 1000 паперових журавликів. За своє життя вона вже склала понад 16 000 таких паперових птахів.

Історія Садако Сасакі завжди залишалася у її пам’яті. Через багато років Фріц повернулася до Японії, країни свого дитинства, з амбітним проектом: вона планує пройти 1000 км від Токіо до Хіросіми з рюкзаком та наметом, можливо, до кінця вересня.

У її багажі 1000 різнокольорових паперових журавликів. І заклик до пожертв на користь німецької організації допомоги дітям, хворим на рак. «Я все одно хотіла здійснити цю подорож. І ось я подумала, що можу поєднати його з доброю справою», – каже Фріц.

Для мотивації вона завела обліковий запис у Instagram, на якому документує свою подорож. Пожертви надходять безпосередньо до Німецької дитячої онкологічної допомоги. Фріц фінансує свою поїздку із власних коштів. Їй уже вдалося зібрати понад 3500 євро пожертвувань. Ім’я кожного жертводавця буде написано на журавлику. Наприкінці проекту кожен отримає свій журавлик, який висітиме у Хіросімі біля меморіалу Садако Сасакі.

Читайте також:  У лісах Колумбії йдуть пошуки зниклих дітей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :