Німеччина та Португалія хочуть разом допомогти Україні

13

Португалія була першою країною, яка пообіцяла Німеччині танки для розміщення батальйону Leopard 2 в Україні. Шольц подякував Німеччині за це під час свого візиту до Лісабона.

 

Німеччина та Португалія хочуть разом допомогти Україні

Німеччина та Португалія хочуть продовжувати спільну військову підтримку України. Під час візиту до Лісабона в середу канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) назвав спільне постачання бойових танків Leopard 2 до країни, що зазнає нападу з боку Росії, «видимою ознакою» доброї співпраці між двома країнами.

Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив, що його країна готова продовжувати військову підтримку України разом із Німеччиною “у межах наших можливостей” – “але без зниження наших оборонних можливостей”.

Португалія була першою країною, яка взяла на себе зобов’язання перед Німеччиною оснастити український батальйон основними бойовими танками Leopard 2A6. Німеччина вже поставила 18 таких танків, Португалія – три. У січні уряд Німеччини лише після довгих вагань погодився створити альянс для постачання вироблених у Німеччині «Леопардів 2».

Шольц: «По суті, потрібно більше того ж самого»

Канцлер не вважає за необхідне подальший стрибок як постачання озброєнь, у тому числі у зв’язку з можливим весняним наступом українських збройних сил. «Зараз необхідно, по суті, більше за те саме», – сказав політик СДПН. Він назвав насамперед зенітні установки, а також бойові танки та бойові машини піхоти, а також необхідні для них боєприпаси. “Це, звичайно, буде в центрі уваги того, що ми повинні зробити і в майбутньому, щоб забезпечити таку тривалу стійкість”. Він додав, що потрібно бути готовим до того, що це може зайняти багато часу.

Таким чином, канцлер ще раз побічно відкинув постачання винищувачів західної розробки. Шольц неодноразово наголошував, що не вважає дискусію з цього приводу розумною. Проте минулого тижня уряд Німеччини дав згоду на постачання винищувачів МІГ-29 радянського виробництва із запасів колишньої НДР. Польща подала відповідну заявку.

Читайте також:  Визначились конкуренти Ердогана на виборах у Туреччині

Планується водневий трубопровід

На переговорах також обговорювався водневий трубопровід між Барселоною та Марселем через Середземне море, який з 2030 року має з’єднати Іспанію, Португалію та Францію із ширшою європейською мережею. До укладення угоди у жовтні минулого року будівництво трубопроводу не вдавалося завершити протягом багатьох років через протидію Парижа. ЄС зробить свій внесок у кошторисну вартість проекту у розмірі близько 2,5 мільярдів євро. За даними іспанського уряду, трубопроводом транспортуватиметься близько двох мільйонів тонн водню на рік.

Участь Берліна відіграла «абсолютно вирішальну роль» у подоланні проблем, які багато років блокували будівництво газопроводу Midcat через Піренеї, сказав Коста. “Створення “зеленого коридору” на основі водню допоможе зміцнити енергетичну автономію Європи”. Португалія вже зробила початкові інвестиції у цей проект, сказав він. Але глава португальського уряду також визнав наявність проблем. «Але той факт, що було ухвалено рішення проти подвійного використання інфраструктури для природного газу та для зеленого водню, на жаль, затримує введення в експлуатацію.»

У середу ввечері Шольц планував відвідати святкову вечерю з нагоди 50-річчя Португальської соціалістичної партії, яка була заснована у Бад Мюнштрайфелі 19 квітня 1973 року соціалістом Маріо Соарешем та його соратниками. Окрім Кости та Шольца, у заході візьме участь колишній прем’єр-міністр Іспанії Феліпе Гонсалес. Коста є генеральним секретарем соціалістів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я