Німеччина пропонує штаб-квартиру на Балтійському морі

6

Балтійське море є важливою лінією постачання для кількох союзників, але Росія також є одним із учасників кордону через анклав Калінінград. Чи може там бути побудована морська штаб-квартира НАТО?

Лист НАТО: Німеччина пропонує штаб-квартиру на Балтійському морі

Німеччина повідомила НАТО про можливість командувати військово-морськими силами в рамках регіонального морського штабу Балтійського моря. Призначений для цієї мети штаб вже керує великими маневрами “Північні береги”, які розпочнуться наступного тижня, повідомив в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur генеральний інспектор ВМС Німеччини віце-адмірал Ян Крістіан Каак.

«В даний час є лист генерального інспектора із заступником Верховного головнокомандувача союзних військ у Європі про те, що ми можемо надати можливості для створення регіонального штабу на Балтійському морі», – сказав він.

Після нападу Росії на Україну альянс збільшив присутність власних військ на своєму східному фланзі та у Прибалтиці. Росія через Калінінградський анклав є одним із учасників Балтійського моря, яке є важливою лінією постачання для кількох країн НАТО, а також містить трубопроводи для транспортування енергоносіїв та телекомунікацій.

«Балтійське море – настільки складне водоймище з такими вузькими місцями, такою кількістю прибережних держав, що навіть у мирний час тут необхідно нарощувати експертизу, координувати, хто що робить», – сказав інспектор. “У мирний час це одне з основних завдань такого штабу”. Одним із завдань, за його словами, є перехід від мирного часу до командування та управління більшими військово-морськими з’єднаннями на Балтиці. Фахівці ВМФ для вирішення цього завдання базуються у Ростоку.

У двотижневих навчаннях «Північні береги» беруть участь понад 3 тис. військовослужбовців із 14 країн, включаючи не лише країни Балтійського моря, а й Італію, Францію, Канаду та США.

Читайте також:  Нікарагуа депортує політичних ув'язнених у США

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :