Німеччина має взяти на себе більше відповідальності за лідерство

14

Фрідріх Мерц, лідер парламентської групи ХДС/ХСС, закликав уряд «світлофора» під керівництвом канцлера Олафа Шольца (СДПН) взяти на себе більше відповідальності за лідерство на міжнародному рівні. “У нашій дискусії в Німеччині ми робимо себе менше, ніж нас бачать ззовні, з багатьох країн-членів Європейського Союзу, але також і за межами ЄС”, – сказав Мерц в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. «Це означає, що Німеччина має бути готова взяти на себе більше відповідальності за лідерство. Не лідерство самотужки, а відповідальність за лідерство в Європі».

“Європейський Союз добивався хороших результатів, коли Німеччина була готова взяти на себе відповідальність лідера”, – сказав лідер ХДС. «Це пояснюється нашим геостратегічним становищем, тим, що ми є найгустонаселенішою та економічно найсильнішою країною в Європейському Союзі». За його словами, під час поїздок за кордон він неодноразово зауважував, «наскільки сильно відрізняються очікування від нас і наскільки інакше, ніж ми, бачать роль Німеччини у світі».

“Не вдасться повністю відокремитися від Китаю”.

Посилаючись на заплановану урядом Німеччини нову стратегію щодо Китаю, спрямовану на коригування відносин з Пекіном під керівництвом міністра закордонних справ Анналени Баєрбок (зелені), Мерц сказав, що Китай є авторитарною країною і водночас важливим торговим партнером. «Ми не зможемо повністю відокремитися від Китаю. Але ми також повинні дбати про наші інтереси стосовно Китаю».

Німеччина не зможе стати незалежною від Китаю найближчими роками. Але, навпаки, Китай також не зможе бути незалежним від решти світу, сказав політик ХДС. «У цьому відношенні взаємна залежність між Китаєм та Європою, ймовірно, буде більшою, ніж одностороння залежність від російського газу.» У цьому полягає «також певний шанс, що ми поступово зменшимо залежність, що ми диверсифікуємо наші ланцюжки поставок». Багато компаній роблять це, «і Німеччина загалом має робити те саме».

Читайте також:  Пенс розпочав виборчу кампанію з атаки на Трампа

«Було б добре, якби існувала європейська політика щодо Китаю».

Щодо майбутньої китайської стратегії Мерц сказав: «Було б добре, якби існувала не лише німецька, а й європейська китайська політика». Китай має європейську стратегію – але Європа не має китайської стратегії. У відносинах з Пекіном Німеччина та Європа мають наполягати на суворій взаємності, сказав він. «Те, що ми дозволяємо китайським компаніям, китайській державі в Європі, має бути, навпаки, дозволено і європейським компаніям у Китаї. Тоді буде і збіг інтересів». Наразі, за його словами, європейським компаніям не дозволяється робити у Китаї те, що китайським компаніям дозволяється робити у Європі.

Щодо міністра закордонних справ, Мерц сказав: «Пані Баєрбок говорить багато, у тому числі багато правильних речей. Просто це часто не знаходить відображення у державній політиці». Коли вона публічно радить канцлеру під час його поїздки до Китаю, що він повинен і не повинен говорити там, «це вже у питаннях стилю явний конфлікт у німецькому уряді щодо зовнішньої політики».

«Національна безпека включає Раду національної безпеки».

Канцлер домігся участі китайської державної компанії Cosco у будівництві терміналу в порту Гамбурга кілька тижнів тому лише всупереч опору кількох своїх міністрів. Потім Баєрбок нагадав йому про коаліційну угоду під час закордонної поїздки.

Мерц також повторив свою вимогу щодо створення Ради національної безпеки. Німеччині необхідна зовнішня політика, орієнтована як цінності, а й у інтереси. Ця зовнішня політика, орієнтована на інтереси, включає те, «що ми заново визначаємо нашу національну безпеку». А національна безпека включає Раду національної безпеки. І це місце в офісі канцлера.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я