Німеччина хотіла здати Україну на початку війни

22

Екс-прем’єр-міністра Великобританії Борис Джонсон продовжує стимулювати інтерес до своєї персони провокаційними заявами. На цей раз “незручне визнання” стосується Німеччини.

 

За словами екс-прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, перед і на самому початку війни Росії Німеччина хотіла покинути Україну – уряд ФРН закликав до якнайшвидшої здачі нападу країни.

Німеччина хотіла здати Україну – Джонсон робить провокаційну заяву

«Німецька думка в якийсь момент перед війною полягала в тому, що якби російський напад стався – це було б катастрофою. Але було б краще, якби все це закінчилося швидко і Україна здалася», — цитує канал CNN колишнього прем’єр міністра Великобританії. «Я не міг цього підтримати. Я думав, що це катастрофічне видовище», – сказав Джонсон. «Але я можу зрозуміти, чому вони думали та відчували саме так. Німеччина висунула для цього всі можливі вагомі економічні причини».

Німеччина хотіла здати Україну – перед війною багато хто думав, що вона буде переможена протягом кількох днів

За даними телеканалу, Джонсон зробив цю заяву у понеділок у розмові з провідним CNN Річардом Квестом у Лісабоні. Але вони досягли більшої аудиторії лише у середу.

Джонсон зробив цю заяву у понеділок у розмові з провідним CNN Річардом Квестом у Лісабоні.  Але вони досягли більшої аудиторії лише у середу.  photowalking/shutterstock.com

Екс-прем’єр, який кілька разів їздив до Києва під час війни, сказав, що нарощування російської присутності на кордонах України стало для нього шоком. «Ми могли бачити збільшення кількості російських тактичних батальйонних груп, але різні країни мали різні погляди», — сказав Джонсон. Перед нападом Росії багато західних урядів побоювалися, що Україна може бути переможена протягом кількох днів через перевагу російської армії.

Не лише Німеччина хотіла здати Україну – Джонсон критикує Францію та Італію

Колишній глава уряду також розкритикував Францію та Італію за їхню позицію до початку війни. Однак після нападу Росії 24 лютого погляди змінилися, наголосив Джонсон. «Сталося так, що всі німці, французи, італійці, президент США Джо Байден побачили, що вибору просто немає. Тому що ми не змогли домовитися з цим хлопцем», – сказав Джонсон, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна. “У цьому весь сенс.” Джонсон у результаті особливо похвалив відповідь ЄС як «блискучу».

Читайте також:  Щонайменше дев'ятеро людей загинули під час протестів у Перу

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я