Нікарагуа звільнило 222 політичних в’язнів

21

США продовжували наполягати на їхньому звільненні. Тепер лідер Нікарагуа Даніель Ортега наказав доставити до США сотні політичних в’язнів.

 

Нікарагуа звільнило 222 політичних в’язнів

Уряд Нікарагуа звільнив понад 200 ув’язнених, віднесених до категорії політичних, та відправив їх до США. Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що 222 особи прибули до аеропорту під Вашингтоном у четвер.

Блінкен привітав звільнення та сказав, що це дозволить продовжити діалог між США та країною Центральної Америки. США забезпечили безпечне транспортування звільнених людей із Нікарагуа до Вашингтона. Уряд США неодноразово закликав авторитарний уряд Даніеля Ортеги звільнити ув’язнених.

Серед них, за даними уряду США, політики та бізнесмени, журналісти, представники громадянського суспільства та студенти. Один із них має громадянство США. За даними Нікарагуанського університетського альянсу, серед звільнених – відомі студентські лідери Лестер Алеман, Мілдред Райо та Мігель Флорес. Нещодавно їх засудили до тюремного ув’язнення терміном до 13 років. Критики уряду, які перебували під домашнім арештом, також, як кажуть, було звільнено та депортовано до США, повідомляє антиурядовий портал «Confidencial».

Представник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що уряд Нікарагуа вирішив піти на цей крок самостійно. Він сказав, що уряд США погодився прийняти звільнених ув’язнених. «Це не було частиною ширшої угоди», – наголосив він. Санкції США проти Нікарагуа та інші обмеження залишаються чинними. Проте уряд США сподівається на покращення відносин із цією країною.

В останні тижні кілька противників уряду Нікарагуа були засуджені до ув’язнення за підрив національної цілісності та поширення фальшивих новин. Уряд Ортеги все частіше вживає масових дій проти членів опозиції, представників церкви та журналістів. За даними опозиції, у в’язницях перебувають понад 245 політичних ув’язнених. Багато активістів, політиків, інтелектуалів і журналістів були змушені залишити країну. У 2018 році під час протестів проти уряду було вбито понад 350 осіб.

Читайте також:  США та Південна Корея розширюють військову співпрацю

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я