Ніхто не повинен залишатися безкарним

10

25 років тому було прийнято Римський статут, який став основою створення Міжнародного кримінального суду. На святкування цієї річниці до Нью-Йорку приїжджає міністр закордонних справ Бербок. І знову у центрі уваги – Росія.

 

Ніхто не повинен залишатися безкарним – Бербок

Міністр закордонних справ Анналена Бербок наполягає на реформі міжнародного права, щоб винних у агресивній війні, таких як президент Росії Володимир Путін, було притягнуто до відповідальності. “Ніхто не повинен залишатися безкарним у війні” – заявила вона.

“Нікому не повинно бути дозволено вести агресивну війну в XXI столітті і залишатися безкарним”, – зажадала політик “зелених” перед поїздкою до Нью-Йорка. Там вона хоче взяти участь у церемонії в Організації Об’єднаних Націй (ООН), присвяченій 25-й річниці створення Міжнародного кримінального суду (МКС). Крім того, у неї заплановано виступ у Раді Безпеки ООН та зустріч із президентом Всесвітнього єврейського конгресу Рональдом Лаудером.

Надія на те, що страждання не залишаться безкарними

«В очах злочинців МКС уже є гострим мечем, – сказала Бербок. В очах жертв, за її словами, це надія на те, що їхні страждання не залишаться безкарними. «Саме тому прогалини у судовому переслідуванні особливо болючі», – сказала вона. За її словами, у разі злочинів агресії проти «найціннішого товару, який у нас є – нашого світу», перешкоди для судового переслідування все ще надто високі. Міжнародне право має відповідати «реаліям ХХІ століття». Міністра супроводжує німецький суддя-кандидат у члени Суду Уте Хохофф.

Під час відвідування резиденції суду в Гаазі (Нідерланди) Бербок ще в січні запропонувала внести поправки до його правової основи – Римського статуту, щоб злочин агресивної війни міг переслідуватися без обмежень. Для цього має бути достатньо, щоб держава-жертва агресії потрапила до юрисдикції суду. Наразі передати справу до суду може лише Рада Безпеки ООН, оскільки ні Росія, ні Україна не є учасниками договору. Як постійний член ООН, Росія має право вето в Раді Безпеки.

Читайте також:  Війна в Україні 8 грудня

Чи буде спеціальний суд щодо злочинів Росії, пов’язаних з агресією?

Бербок також підтримує пропозицію щодо притягнення російського керівництва до відповідальності за агресивну війну проти України шляхом створення спеціального трибуналу. Такий трибунал, на її думку, має бути заснований на українському законодавстві.

Міжнародні елементи могли б включати розміщення за кордоном, міжнародних суддів та прокурорів, а також підтримуючу резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. На думку уряду Німеччини, позицію Німеччини поділяють інші країни «Великої сімки» та багато членів ЄС. У коло G7 економічно сильних демократичних країн входять також Франція, Італія, Японія, Канада, США та Великобританія.

Бербок: викрадення українських дітей – варварство

Бербок також розкритикував: «Варварство російської війни особливо яскраво проявляється в долі багатьох тисяч дітей, які були депортовані з України до Росії. Росія забирає у них не лише дитинство, а й майбутнє та ідентичність». За українськими даними, близько 20 000 дітей було депортовано російською владою. Перевірити інформацію неможливо.

У середині березня МКС видав ордери на арешт Путіна та російського уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової за військові злочини. З 22 по 24 серпня у ПАР очікується саміт країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР). Якщо Путін приїде на нього, його можна заарештувати.

МКС розпочав розслідування військових злочинів в Україні невдовзі після початку російської агресивної війни у ​​лютому минулого року. Головний прокурор Карім Хан направив у зону бойових дій найбільшу групу слідчих, які коли-небудь прямували судом. У Києві було відкрито окремий офіс.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я