Нетаньягу формує правий релігійний уряд в Ізраїлі

15

Призначеному прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху вдалося сформувати праву релігійну урядову коаліцію. Про це лідер правоконсервативної партії Лікуд заявив президенту Іцхаку Герцогу незадовго до закінчення встановленого терміну, що підтвердив його прес-секретар. Новий уряд має бути приведений до присяги до 2 січня. Переговори між майбутніми партнерами щодо коаліції велися до останньої хвилини.

Вперше в історії Ізраїлю ультраправі сили також увійдуть до складу уряду. Крім правоконсервативної партії Нетаньяху «Лікуд», у коаліції буде представлено вкрай правий Релігійно-сіоністський альянс і дві суто релігійні партії. Це самий ультраправий уряд, який колись мав Ізраїль.

Новий уряд хоче здійснити далекосяжні політичні зміни – що також може зіграти на руку Нетаньяху у його нинішньому судовому процесі у справі про корупцію. Вже ініційовано кілька спірних законодавчих змін, які вважаються передумовами спільної коаліційної угоди.

Табір Нетаньяху отримав 64 із 120 місць на виборах 1 листопада. То були п’яті вибори в Ізраїлі за три з половиною роки. Таким чином, колишній багаторічний прем’єр-міністр повертається до влади після півтора року перебування в опозиції. За всю історію Ізраїлю ніхто не перебував при владі довше за нього. 73-річний правоконсервативний політик був прем’єр-міністром з 1996 по 1999 рік, а потім безперервно з 2009 до 2021 року.

Ультраправі хочуть послабити судову систему та розширити поселення

Після його заміни минулого року ера Нетаньяху була визнана закінченою. Проте восьмипартійна коаліція його наступників розпалася у червні через внутрішні розбіжності. Ліберальна партія «Майбутнє» глави уряду, що йде, Яїра Лапіда посіла друге місце на виборах, отримавши 24 мандати.

Ультраправий партнер Нетаньяху щодо коаліції Бецалель Смотрич ще до виборів оголосив про радикальну програму, яка також може призвести до перегляду справи проти Нетаньяху. Він хоче значно послабити судову систему. Смотрич також вважається затятим прихильником розширення поселень на окупованому Західному березі. У майбутньому його партія отримає далекосяжний вплив на управління Західним берегом і добиватиметься легалізації нових поселень.

Читайте також:  Українські законодавці проголосували за звільнення голови СБУ та генпрокурора країни

Новий уряд також хоче запровадити так зване застереження щодо подолання. Це дозволить більшості Кнесета приймати закони, навіть якщо Верховний суд визнає їх незаконними. Експерти попередили, що введення в дію закону де-факто скасує поділ влади та поставить під загрозу ізраїльську демократію. У минулому правий релігійний табір неодноразово звинувачував суд у активізмі та втручання у політичні рішення.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я