Не варто занадто швидко ховати збереження даних

6

Заступник голови парламентської фракції СДПН у Бундестазі Дірк Візе вважає, що ухвалення відповідної закону постанови про зберігання даних можливе навіть після останнього рішення Федерального адміністративного суду.

У той же час він критикував федерального міністра юстиції Марка Бушмана (СвДП) за те, що той витлумачив це рішення як аргумент на користь процедури «швидкого заморожування», за яку він виступає. Візе заявив в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur: “Я дуже здивований тим, як деякі в Берліні прочитали рішення Федерального адміністративного суду і навіть сприйняли його як повну відмову від цілеспрямованого зберігання IP-адрес”.

Візе вважає пропозицію Бушмана недостатньою

Зрештою, Європейський суд (ECJ) заявив, що дані про трафік та місцезнаходження цілком можуть зберігатися загалом і без розбору. Це стосується захисту національної безпеки, боротьби з тяжкими злочинами або запобігання серйозним загрозам громадській безпеці. «Міністр юстиції не повинен приховувати це від громадськості, якщо натомість він із власного будинку вихваляє неадекватну процедуру швидкого заморожування», – сказав Візе. Він додав, що якщо нічого не зберігати, то нічого не заморожувати.

Федеральний адміністративний суд (Bundesverwaltungsgericht) ухвалив, що зберігання даних без будь-яких конкретних причин і на території всієї країни повністю суперечить європейському законодавству. Рішення, опубліковане у четвер, було засноване на позовах, поданих двома телекомунікаційними компаніями. Через правову невизначеність ця постанова не використовується з 2017 року.

Бушман просуває процедуру «швидкого заморожування»

Зберігання даних про трафік та місцезнаходження не має суворого обмеження цілями захисту національної безпеки, ухвалив суд. IP-адреси можуть зберігатися для боротьби з серйозними злочинами та запобігання серйозним загрозам громадській безпеці, однак це не має чіткого визначення в законі про телекомунікації.

Бушманн заявив, що з ухваленням цього рішення стало остаточно зрозуміло, що зберігання даних у Німеччині «незаконне у всій своїй повноті і, отже, не застосовується». Він пропагував процедуру «швидкого заморожування» і заявив: «Слідчі органи у разі підозри у скоєнні значного кримінального злочину можуть негайно заморозити відповідні дані про трафік у провайдерів, щоб використовувати їх надалі під час судового розгляду».

Читайте також:  Реєстр лобістів Бундестагу чекає на жорсткість

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :