НАТО закликає до деескалації у Косові

7

Командувач військ НАТО Ристуччіа закликав Косово та Сербію підтримати посередницькі зусилля ЄС. Відносини між двома країнами знову погіршали.

НАТО закликає до деескалації у Косові

Командувач миротворчих сил під керівництвом НАТО в Косові закликає сторони деескалації конфлікту в регіоні. Він закликає обидві сторони більш конструктивно та активно підтримувати посередницькі зусилля ЄС, заявив італійський генерал-майор Анджело Мікеле Рістуччіа перед візитом до Брюсселя президента Косово Вьоси Османі. За його словами, необхідно утримуватись від односторонніх заходів, які ставлять під загрозу нормалізацію ситуації. Обидві сторони повинні мати бажання знайти політичне рішення.

Солдати КФОР також зазнали нападу

Фоном для закликів Ристучії стали тривожні події, що відбулися у відносинах між Косово та Сербією в останні місяці. Наприкінці травня на півночі Косова під час зіткнень агресивні серби навіть напали на солдатів миротворчих сил KFOR. Вони застосували сльозогінний газ та шумові гранати. Постраждали 30 італійських та угорських солдатів та понад 50 сербів.

Причиною конфлікту стало призначення мерів албанського походження, які перемогли на виборах, бойкотованих сербами за вказівкою Белграда. Косово, яке сьогодні населяють майже виключно албанці, проголосило свою незалежність у 2008 році.. Сербія досі не визнає цього кроку і вимагає повернення свого колишнього краю.

4500 солдатів KFOR все ще в строю

KFOR увійшов до Косова у 1999 році після інтервенції НАТО проти Сербії. На підставі мандату Ради Безпеки ООН вона відповідає за безпеку в країні. У зв’язку з поточними подіями генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наприкінці травня оголосив, що сили будуть посилені ще 700 військовослужбовцями. За словами Ристуччіа, зараз до складу сил входить близько 4 500 військовослужбовців із 27 країн НАТО та держав-партнерів. Востаннє Німеччина брала участь у місії KFOR у складі близько 70 військовослужбовців.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :