“Наша країна росте у нестямі”

14

Вибухові ціни, брак енергії, екзистенційні страхи – президент Штайнмайєр знає про тривоги та труднощі мешканців Німеччини. Тим не менш, на Різдво він також випромінює оптимізм.

 

«Наша країна росте у нестямі»

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр закликав народ Німеччини до згуртованості та впевненості перед викликами, створюваними війною в Україні. «Якщо й було щось добре цього року, то це досвід того, що разом ми можемо пройти через цей час», – сказав глава держави у своєму різдвяному зверненні цього року.

«І саме тому моє різдвяне побажання полягає у тому, щоб ми взяли цю впевненість із собою у новий рік. Щоби ми зміцнювали все, що нас об’єднує». Штайнмаєр, однак, дав мало надій на швидке закінчення війни. У той же час він попередив, що не варто нехтувати боротьбою зі зміною клімату.

«Так, зараз лихоліття. Ми стикаємося із зустрічними вітрами», – сказав Штайнмаєр. «І все ж таки: Різдво, зокрема, – це слушний момент, щоб подивитися на те, що надає нам впевненості. І це є». Україна з великою мужністю протистоїть російським нападам, сказав він. Європа стоїть разом, сказав він. «І наша країна знову піднімається над собою у цьому виклику. Ми не панікували, не дозволяли собі розходитися».

Наша демократична держава пом’якшує найжорсткіший тиск. За його словами, багато компаній працюють над тим, щоб вийти з кризи сильнішими. “І ви всі допомогли”, – звернувся Штайнмайєр до народу Німеччини. «Я знаю, як багато вимагає від усіх вас цієї кризи, що багатьом доводиться скорочувати витрати. Але нашу великодушність у відносинах один з одним ніхто не може у нас відібрати». Штайнмайєр подякував людям за їхню самовідданість і співчуття, які допомогли «зробити життя інших людей трохи яскравішими».

Читайте також:  Федеральний фіскальний суд оголосив рішення щодо позову проти компанії Soli

«Цього року ми були здатні набагато більше, ніж ми могли собі дозволити», – сказав президент ФРН. Люди діяли мужньо, коли була потрібна допомога. Вони заступилися один за одного. «Я пишаюся нашою країною, де так багато людей простягають руку допомоги – не тому, що вони мають, а тому, що вони відчувають відповідальність за інших та за суспільство». Те, що становить суть Німеччини та її громадян, те, що завжди робило країну сильною, те, що зберігається: «Ми творчі, працьовиті та виявляємо солідарність. І з цього ми можемо черпати сили та надію на новий рік».

«Світ ще не відчуваємо»

Однак, федеральний президент не бачить швидкого закінчення агресивної війни Росії в Україні. Це правда, що найгарячіше бажання – щоб знову запанував світ. Але цей світ ще не досягнутий. І це має бути справедливий світ, який не винагороджує за крадіжку землі та не кидає народ України на свавілля та насильство окупантів». За його словами, доки світ не повернеться, людство зобов’язане підтримувати тих, на кого напали, хто перебуває під загрозою, і тих, хто пригнічений. «Поступаючи так, ми також запалюємо світло надії у темряві несправедливості».

Штайнмаєр попередив, що, незважаючи на ці побоювання, боротьба зі зміною клімату не втратила своєї актуальності. Він сказав, що ми всі потрібні. «Я хотів би, щоб ті, хто старші, були готові змінитися ще раз, навіть на пізньому етапі життя. І щоб молоді брали участь, щоб вони були критично налаштовані – без шкоди для захисту клімату, налаштовуючи інших проти себе».

За словами Штайнмаєра, необхідні як амбіції молодих, так і досвід старих. «Зрештою, у всіх нас є спільна мета: щоб молоді були не «останнім поколінням», а першим поколінням світу, дружнього клімату».

Читайте також:  Ескен звинуватила ХДС Гессена у недостатній рішучості

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я