Найбільше загиблих з часів геноциду в Руанді

29
Найбільше загиблих: З часів геноциду в Руанді не було такої кількості смертей від збройних конфліктів, як минулого року. Таким є результат Глобального індексу світу аналітичного центру Інституту економіки та світу (IEP), який був опублікований у Лондоні. Згідно з індексом, минулого року внаслідок військових дій у світі загинуло 238 тисяч осіб. У 1994 році тільки геноцид у Руанді забрав життя 800 000 людей.

Загалом світ став менш мирним у 2022 році дев’ятий рік поспіль, згідно з індексом. Експерти зафіксували зростання конфліктів у 79 країнах, включаючи Ефіопію, М’янму, Україну, Ізраїль та Південну Африку. Крім того, збройні конфлікти знову стають дедалі транскордоннішими. Згідно зі звітом, минулого року до зовнішніх конфліктів було залучено 91 країну порівняно з 58 у 2008 році.

Конфлікт із найбільшою кількістю жертв минулого року, безумовно, був конфліктом Тиграю в Ефіопії. Згідно зі звітом, у 2022 році в ході бойових дій там загинуло понад 100 тисяч осіб. Як мінімум удвічі більше людей також померло від хвороб та голоду внаслідок зіткнень між урядовими військами Ефіопії та Еритреї та повстанцями Народно-визвольного фронту Тиграю (TPLF).

На другому місці – агресивна війна Росії в Україні. За даними IEP, минулого року там загинуло щонайменше 82 000 людей. Експерти IEP також підрахували, що 65 відсотків українських чоловіків віком від 20 до 24 років або втекли, або були вбиті на війні. Понад 30 відсотків українського населення стали біженцями або у своїй країні або за кордоном.

Конфлікт у Тигреї майже не помічений

На думку засновника IEP Стіва Кіллелеа, той факт, що конфлікт у Тигреї майже не помічається порівняно з війною в Україні, частково пояснюється тим, що він географічніше віддалений від Європи. Крім того, уряд Ефіопії пригнічує висвітлення подій у ЗМІ та сильно обмежує доступ до інтернету.

Читайте також:  Армін Лашет пропонує "вибирати канцлера інакше"

Експерти також оцінили економічні витрати збройних конфліктів. За їхніми даними, минулого року вони становили 17,5 трильйона доларів США (близько 16 трильйонів євро). Це відповідає 13% світового валового внутрішнього продукту.

Що стосується економічних наслідків, експерти IEP також ризикнули зробити прогноз для гіпотетичного сценарію: економічна блокада Тайваню з боку Китаю вдвічі серйозніше вплине на світову економіку, ніж фінансово-економічна криза 2008 р. Від цього, зокрема, сильно постраждає Німеччина, яка є важливим торговим партнером обох країн, йдеться в оцінці.

«Війна стала практично невиграшною»

«Після Афганістану, Іраку, Сирії і тепер України очевидно, що навіть найпотужніші армії не можуть здобути перемогу над добре забезпеченими ресурсами населенням на місцях», – сказав Кіллелеа, згідно з заявою. “Війна стала практично невиграшною і все зростаючим економічним тягарем”, – сказав засновник IEP.

Німеччина також виділяється у доповіді як великий експортер зброї. Згідно з доповіддю, три чверті всього світового експорту зброї припадає на п’ять країн: США, Росію, Німеччину, Францію та Китай.

Згідно з індексом, до трійки наймирніших країн світу входять Ісландія, Данія та Ірландія. Позаду порядку зростання знаходяться Афганістан, Ємен і Сирія. Німеччина посідає 15 місце і, таким чином, піднялася на дві позиції в порівнянні з попереднім роком. Швейцарія знаходиться на десятому місці, а Австрія – на п’ятому.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я