МРТ під час вагітності

9
узі для вагітних

В певних випадках під час вагітності лікар призначає МРТ. А майбутні мами починають хвилюватися – чи безпечно це для дитини, чи доцільно?

Найперше, що потрібно знати – МРТ безпечний неінвазивний вид дослідження. Це чудовий інструмент, який за потреби може доповнити дані УЗД-дослідження.

Таке обстеження можуть призначити у випадках:

  • недостатньої чи надмірної кількості навколоплідних вод;
  • надмірної ваги у вагітної;
  • діагностики складних вад у плода;
  • на фоні попередніх викиднів чи несприятливого сімейного анамнезу;
  • за необхідності негайного оперативного втручання після пологів;
  • при потребі перервати вагітність через певні патології.

Зазвичай МРТ не призначають у першому триместрі вагітності, хоча воно не несе загрози ні вагітній, ні плоду. Також слід дотримуватись стандартних правил проведення процедури. Якщо є протипоказання (металеві предмети чи електронні пристрої в організмі) – утриматись від проведення.

А як щодо МРТ з контрастом?!

Тут треба бути обережними – якщо користь від проведення контрасту переважає супутні ризики, тоді звісно варто. Але максимально обережно і з дотриманням правил проведення вагітним. У чому небезпека? Речовина для контрасту містить гадоліній – металевий елемент. Він може проникати крізь плаценту, осісти у тканинах плоду і негативно впливати на його розвиток.

Загалом МРТ не протипоказане вагітним. Але завжди слід враховувати необхідність його проведення. Якщо користь від такого дослідження сумнівна, то від нього варто утриматись.

Тож бережіть себе та будьте здорові.❤️

Читайте також:  Екстрена контрацепція або “План Б”

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :