Міомектомія та вагітність

12
вагітність - гінекологія

Багато жінок сьогодні борються з міомами матки. Так як міоми часто виникають у молодих жінок, які ще не народжували, то їх турбує питання вагітності після видалення міом. Це слід обговорювати зі своїм лікарем ще до операції. Адже саме спосіб видалення міоми відіграє ключову роль у можливості зачати, виносити та народити здорову дитину.

Є різні способи усунення міоми матки – емболізація маткових артерій, лапароскопія, гістероскопія. Кожен з цих методів вважається малоінвазивним і спрямований на збереження репродуктивної функції. Але від чого ж залежить настання, вдалий перебіг вагітності та природні пологи після міомектомії?

  • Термін зачаття після втручання – він варіюється залежно від методу усунення міоми від 3 до 12 місяців.
  • Відсутність рубця на матці або повноцінний рубець (повноцінним вважається однорідний рубець розміром більше 5 мм).
  • Передлежання, поздовжнє положення плоду та задовільний його стан.

Пам’ятайте, що найбільший ризик – це не зачаття, а перебіг вагітності. Якщо є рубець і він неповноцінний – то високий ризик розриву матки не просто під час пологів ,а й під час перебігу вагітності. Саме тому, якщо вам було проведено міомектомію, варто ретельно спостерігати за своїм станом – регулярно робити УЗД та слідувати інструкціям досвідченого лікаря. Навіть якщо є певні ризики під час самих пологів, то лікар приймає рішення проводити КР.

Ключове, що потрібно розуміти – шанси на вдалу вагітність, її перебіг та народження здорового малюка після міомектомії значно вищий, аніж з міомами. Обговорюйте всі можливі опції з вашим лікарем, щоб разом знайти найкращий шлях до здоров’я і щастя.

Бережіть себе та будьте здорові!❤️

Читайте також:  Яку CMS вибрати для сайту та інтернет-магазину

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я