Мільйони людей очікуються на акціях протесту проти зміни клімату у ці вихідні

6

З п’ятниці по неділю по всьому світу планується провести понад 400 демонстрацій та акцій протесту на захист клімату, в яких, як очікується, візьмуть участь мільйони людей.

За даними організації Climate Action Network, йдеться про якнайшвидшу відмову від використання вугілля, нафти та газу. Історична мобілізація» спрямована також проти кліматичного саміту 20 вересня у Нью-Йорку (Climate Ambition Summit), на який запросив людей Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Згідно зі звітом, за акціями протесту стоять 780 організацій, включаючи Greenpeace, Extinction Rebellion та Friends of the Earth. У Німеччині кліматичний рух «П’ятниці для майбутнього» закликав до «глобального кліматичного страйку» 15 вересня, заплановано десятки демонстрацій. Цього дня також візьме участь гурт «Останнє покоління».

Багато екологічних катастроф останнього часу

Директор Climate Action Network Таснім Ессоп зазначив, що липень став найспекотнішим місяцем із моменту початку метеорологічних записів. Однак безпрецедентні смертельні катастрофи, які сталися внаслідок глобального потепління, не справили жодного враження на великих забруднювачів, нарікає вона.

За її словами, такі країни, як Норвегія, США та Великобританія, навіть оголосили про нові проекти з видобутку нафти та газу. Заплановані демонстрації – це гучне послання індустрії викопного палива та його прихильникам, «що їхній час вийшов».

У зв’язку з рекордними значеннями глобальної температури цього року Генеральний секретар ООН Гутерріш минулого тижня закликав до набагато активніших дій у боротьбі зі зміною клімату, щоб запобігти «найстрашнішому кліматичному хаосу». Усі великі емітенти повинні докласти додаткових зусиль для скорочення шкідливих для клімату викидів. Однак, незважаючи на всі обіцянки міжнародної спільноти щодо захисту клімату, минулого року, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, глобальні викиди досягли нового максимуму.

Читайте також:  Міністр Кіля нападає на Лінднера

Температура зростає

Порівняно з доіндустріальним періодом температура Землі вже підвищилася приблизно 1,1 градуса, а Німеччини – на 1,6 градуса. Останні вісім років були найтеплішими з початку метеорологічних спостережень.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :