Мешканці борються за виживання: Землетрус у Марокко

6

У ніч на суботу в північно-західній африканській країні здригнулася земля. Тисячі людей загинули, сотні досі вважаються зниклими безвісти. У сильно постраждалих гірських селах запроваджено надзвичайний стан.

Мешканці борються за виживання: Землетрус у Марокко

Жителі борються за виживання: Поки рятувальники обережно розбирають землю і каміння, інші помічники втішають мати, яка зневірилася, яка боїться за свою дочку під завалами. Питання про те, чи виживе 20-річна дівчина після руйнівного землетрусу в Марокко, який вже забрав життя понад 2100 людей, у неділю ввечері залишалося повністю відкритим.

Щоб дати молодій жінці шанс, рятувальникам із села Уірган на півдні Марракеша доводиться діяти з великою обережністю. Тому рятувальні роботи ведуться дуже повільно, і водночас шанси жінки, яка опинилась під завалами, скорочуються. Експерти дають орієнтир на 72 години – найбільший термін, протягом якого людина може обходитися без води.

Розпач людей

Неподалік місця рятувальної операції перед зруйнованими будинками молиться виснажений чоловік. А на протилежному боці дороги, що проходить через Уірган, кілька мешканців б’ються за їжу та воду, які щойно привезли рятувальники.

Офіційна допомога до села, як і до сусідніх міст, надходить не відразу. Тому розпач мешканців великий. Спочатку, як повідомляють мешканці, приходили лише приватні помічники. Багато доріг спочатку були перекриті, наприклад, розбитим камінням. Тому помічникам було важко пробиратися до віддалених гірських районів.

У неділю в другій половині дня вузькими і крутими серпантинами доріг на південь від Марракеша нарешті почали у великій кількості рухатися армійські вантажівки. Солдати встановлюють наметові містечка для людей, які втратили дах або побоюються обвалення своїх будинків у результаті нових землетрусів.

Сотні зниклих безвісти

Землетрус магнітудою 6,8 стався в Марокко в ніч проти суботи. Воно стало найсильнішим у країні за останні десятиліття. Понад 2400 осіб отримали поранення. Сотні людей зникли безвісти.

Читайте також:  Під льодами Антарктики виявлено річку завдовжки з Темзу

Увечері в неділю на дорозі, що веде у бік Марракеша, жителі просили автомобілістів дати їм можливість ненадовго зарядити мобільні телефони у своїх машинах, щоб вони могли зв’язатися із родичами та друзями. «Слава Богу, зі мною все гаразд»– схвильовано говорить Фатма своїм родичам на іншому кінці телефону.

У самому Марракеш вночі практично не було видно слідів стихії. Незважаючи на значні руйнування після землетрусу у місті, кафе та ресторани міста, популярного також серед іноземних туристів, добре заповнені. Новини з сіл, розташованих за півтори години їзди від міста, що транслюються на екранах багатьох барів, здаються тут дуже далекими.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :