Машина застрягла у снігу – що робити? Правила першої допомоги

67

Взимку ми нерідко потрапляємо у ситуацію, коли вірного залізного коня замело снігом. Як швидше вивільнитись із снігового полону і повернутися на дорогу?

Ось і прийшли перші в нинішньому зимовому сезоні хуртовини, які стали серйозним випробуванням для автомобілістів. Крім того, що майже щоранку машину доводиться звільняти від снігу і ґрунтовно прогрівати, можна також опинитися в ситуації, коли машину повністю замело снігом. Якщо машину засипало снігом поряд із місцем проживання, то треба буде просто взяти лопату та розчистити сніг. Однак нерідко машина виявляється засипаною снігом, наприклад, на вулиці чи біля місця роботи. Щоб упоратися зі снігом, під час зимового сезону обов’язково тримайте у багажному відділенні лопату або щітку з телескопічною ручкою, а також аерозоль з рідиною для розморожування”, – пояснює старший експерт із наземних транспортних засобів латвійської групи страхових відшкодувань за транспортні засоби Gjensidige Latvija Оскар Станк

Перед тим, як завести машину, треба обов’язково перевірити, чи не забита снігом вихлопна труба або глушник. Закупорений глушник створює ризик накопичення чадного газу в салоні машини, що становить серйозну загрозу здоров’ю.

Розчистіть дорогу у потрібному напрямку руху!

Велика проблема у випадках, коли машину замело снігом – вдало виїхати з місця події. Тому частину дороги перед та за колесами автомашини треба очистити від снігу, щоб можна було “розкачати” машину та почати рух. Важливо також розчистити сніг у потрібному напрямку руху, якщо його рівень вищий за нижні частини кузова автомашини. Таким чином ви уникнете пошкодження автомобільних деталей, і буде легше виїхати з засніженого місця.

Вперед і назад!

Швидше за все, і після розчищення дороги від снігу виїхати на машині одразу не вдасться. У таких випадках машину треба “розгойдувати” або повільно рухатися вперед та назад. Спершу робіть це, натискаючи на газ зовсім небагато. З кожним наступним разом все більше тисніть на педаль газу, доки автомашина не зможе виїхати із занесеного снігом місця. Але, якщо дорога під колесами машини буде вкрита товстим шаром льоду, не допоможе і така техніка, і колеса будуть прослизати.

Читайте також:  Як не заснути за кермом

Якщо колеса машини продовжать ковзати, і не вдається почати рух, треба допомогти зчепленню машини з поверхнею дороги. Спочатку треба переконатися в тому, що відключено контроль тяги автомашини, який під час їзди перешкоджає прослизу і не дозволяє колесам пробуксовувати. Але щоб вибратися зі снігу, автомобільним колесам необхідне максимальне зчеплення. Щоб ще більше сприяти зчепленню коліс з покриттям, можна спробувати, наприклад, підкласти під колеса килимки із салону машини, підсипати пісок або скористатися іншими матеріалами, що під рукою підсилюють зчеплення коліс зі слизькою поверхнею.

Переконайтесь у безпеці на проїжджій частині!

Щоб вибратися з засніженого місця, ймовірно, доведеться добре вичавити педаль акселератора, щоб надати машині необхідної сили. Але пам’ятайте, що якийсь час колеса можуть відчайдушно прослизати в сніговому кучугурі, а вже наступної миті, коли з’явиться зчеплення, машина може стрімко рвонути вперед. Тому, перш ніж вступати в битву зі снігом, переконайтесь у безпеці на проїжджій частині, а також у тому, чи не намагається хтось із пішоходів обійти машину, щоб під час різкого та неконтрольованого руху не нашкодити ні собі, ні іншим учасникам дорожнього руху. .

Покличте на допомогу перехожих

Якщо все ж таки жоден з перерахованих варіантів не допоможе машині вибратися зі снігу, попросіть когось із перехожих допомогти підштовхнути машину. Коли машину будуть штовхати, водієві треба буде вичавити педаль акселератора, але спочатку треба переконатися, що обрана правильна швидкість на коробці передач, щоб не наражати на небезпеку людини, що штовхає машину. Якщо вдасться виштовхати машину зі снігу, будьте готові до того моменту, коли машина рушить з місця. Продовжуйте рух до безпечного місця, де шар снігу менший, щоб не застрягти знову.

Читайте також:  Обираємо мобільний кондиціонер

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я