Маляті з Рівного зробили унікальну операцію: встановили порт-систему для хіміотерапії

23

Львівські медики вперше встановили місячній дитині спеціальний венозний порт для проведення хіміотерапії.

На Facebook-сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру повідомили, що Софійці з Рівного діагностували пухлину наднирника, коли їй не було і місяця. 

Маля стало наймолодшим пацієнтом, якому імплантували таку порт-систему, не лише на Львівщині, а, найвірогідніше, і в Україні. За допомогою цього пристрою маленькій було легше боротися з важкою недугою, повідомили в Центрі.

Встановивши правильний діагноз, дитячі онкологи розпочали лікування. Спочатку реаніматологи встановили Софії звичайний катетер. Але через два дні його довелось зняти, оскільки судини затромбувались. Через це не можна було вводити препарати. Тож перед наступним блоком хімієтерапії під загальним знечуленням Софійці імплантували венозний порт. Він призначений для тривалого використання.

«Зазвичай порт-систему ми встановлюємо дітям старшого віку і дорослим, які потребують тривалого лікування і мають потребу у частому венозному доступі. У немовлят переважно використовують катетери іншого типу. Проте Софійці ми імплантували саме порт-систему, щоб зробити період лікування малечі максимально зручним», — зазначив завідувач хірургічним відділенням лікарні Богдан Романишин.

За словами лікарів, встановити порт одномісячній дитині було складно через дрібні вени та судини. Його розташування контролювали рентгенологічно.

«Ця маніпуляція була порівняно складнішою через вік дитини і саме захворювання. У немовлят, навіть цілком здорових, доступ до вен утруднений. Думаю, що в Україні не знайдеться більше випадків імплантації портів одномісячному пацієнту», — повідомила дитяча анестезіологиня Іванна Андрейчук.

Дитяча онкологиня Христина Запоточна каже, венозні порти дозволяють зменшити хворобливі відчуття у дитини від регулярних маніпуляцій. Також вони не потребують щоденного догляду, пише Рівне вечірнє.

Читайте також:  Як залучити гроші: перевірені способи, які знають лише багаті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я