Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

41

Незважаючи на війну в Україні, Китай не поділяє агресивної позиції Заходу щодо Росії. Чи зможуть Макрон і фон дер Ляйєн вплинути на державного та партійного лідера Сі Цзіньпіна в Пекіні, щоб він використав свій вплив?

 

Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

Макрон просить Китай поговорити з Росією: На думку президента Франції, Китай може відіграти «велику роль» на шляху мирного врегулювання конфлікту в Україні. На початку його переговорів із китайським керівництвом у середу першою на порядку денному стояла зустріч із новим главою уряду Лі Цянем.

Пізніше Макрон хотів зустрітися для двосторонніх переговорів із главою держави та лідером партії Сі Цзіньпіном, а також провести тристоронній раунд із головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн. У центрі уваги будуть конфлікт в Україні та проблемні відносини між Китаєм та Європейським союзом.

Макрон просить Китай поговорити з Росією: він робить ставку на китайсько-російські відносини

Під час обговорення українського конфлікту він хотів би спробувати «притягнути Китай до спільної відповідальності за мир та стабільність», сказав Макрон, виступаючи напередодні увечері у посольстві США. Він згадав про тісні відносини між Китаєм та Росією. Китай, за його словами, підтвердив повагу до Статуту ООН, який включає територіальну цілісність та суверенітет окремих країн. “Захищати їх означає також йти вперед разом і намагатися знайти шлях до світу”.

Макрон також згадав про поданий у лютому документ з викладом позиції Китаю щодо конфлікту в Україні: «Чи згодні ми з ним повністю? Ні, але він цікавий», – сказав Макрон. “Він показує готовність Китаю брати участь у вирішенні конфлікту”. Документ із дванадцяти пунктів закликає до припинення вогню та поновлення переговорів. Однак він був зустрінутий критикою Заходу, оскільки не відповідав його антиросійській риториці, не засудив вторгнення, а також критикував політику Заходу та розширення НАТО.

Читайте також:  Бенксі опублікував відео з роботами в Україні

Політична підтримка Путіна

З моменту вторгнення в Україну трохи більше року тому Китай надає політичну підтримку президенту Володимиру Путіну. Зближення позицій противагу геостратегічному суперництву зі США. США та НАТО Китай вважає головними винуватцями конфлікту. У той час, як Сі Цзіньпін зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві два тижні тому, з моменту початку війни вони жодного разу навіть не зателефонував президентові України Володимиру Зеленському. Відносини між Європою та Китаєм впали до нижчої точки через це.

Крім того, існують розбіжності щодо дисбалансу у торговельних відносинах, претензії ЄС до порушення прав людини у Китаї, територіальних претензій у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях, погроз Китаю на адресу Тайваню. На тлі невдалого досвіду залежності від Росії в ЄС зростають побоювання щодо небезпек економічного співробітництва із другою за величиною економікою Світу.

Фон дер Ляйєн: Відносини не чорно-білі

Макрон висловився проти роз’єднання з Китаєм. Звичайно, існує суперництво з Європейським союзом, але обидві сторони мають співпрацювати із важливих міжнародних питань. Голова Комісії ЄС фон дер Ляйєн висловила аналогічну думку: «Я вважаю, що роз’єднання з Китаєм є недоцільним і не в інтересах Європи. Наші відносини не є ні чорними, ні білими – як і наші дії у відповідь. Ось чому ми маємо зосередитися на зниженні ризиків, а не на роз’єднанні».

Незважаючи на всі побоювання, розширення економічної співпраці між Францією та Китаєм є головною темою візиту Макрона. Його супроводжує делегація французьких бізнесменів високого рангу, до якої входять представники європейського виробника літаків Airbus, другого за величиною у світі виробника електроенергії Électricité de France EDF, виробника поїздів Alstom та компанії з переробки відходів та водопостачання Veolia.

Читайте також:  Щонайменше дев'ятеро людей загинули під час протестів у Перу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я