Люди не вміють працювати з ранами

16

Стикаюсь я на фронті з дивною штукенцією. Люди не вміють працювати з ранами. Від слова взагалі. Часто таке складається відчуття, що забрати кулю чи осколок з рани- це вважається найголовніше та основне. А що з раною- вже нікого не хвилює, бо ж осколок дістали…

Невігластво доходить до того, що виконують рівно 3 дії: забирають осколок, зашивають рану, ліплять пов‘язку. Далі цей пацієнт з такою раною за кілька годин потрапляє на наступний етап надання допомоги, а там вже гнилісний запах з рани.
Варто пам‘ятати правила обробки ран:

  1. Туалет рани (змивання крові, згустків та інородніх тіл). Часто найоб‘ємніший етап і найважливіший в ранньому періоді. Треба максимально все вичистити (тут помічний перекис). Важливим пунктом є не лише поверхневий огляд рани, а й ревізія раневого каналу, адже там, в глибині можуть лишатись частинки одягу, уламки.
    Часто, ще ДО початку цього етапу доцільно провести місцеве знеболення рани.
  2. Некректомія та висічення країв рани. Етап проводиться медичним працівником, який оцінює рівень нежиттєздатності тканин. Важливо під час цього етапу не забрати нічого зайвого, як судини, нерви, сухожилля і йти чітко по лінії демаркації. Важливо перев’язувати всі судини, зупиняти всі дрібні кровотечі, добиватись сухої рани після висікання країв.
  3. Дренування рани за для швидкої очистки (встановлення трубчастих та пальчатних дренажів) та не тугі пов‘язки
  4. Зашивання рани лише на 4-5 день за умови її чистоти.

Ушивши герметизувавши рану з всією інфекцією всередині, але без доступу кисню може розвинутись гангрена.

Читайте також:  Накрутка підписників у Telegram: як працює і наслідки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я