Лінднер та Китай: економіка чи цивілізаційна місія

12
Лінднер та Китай: Після свого короткострокового усунення міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) хоче досягти нового балансу у відносинах із Піднебесною. Необхідний «впевнений у собі і реалістичний підхід до Китаю» та «менш бархатиста манера поведінки», ніж у попередніх урядів, сказав Лінднер у підкасті порталу новин «Піонер». “Ми не дозволимо купити наші ліберальні цінності за вигідні угоди”.

За даними міністерства фінансів Німеччини, у вихідні міністерство фінансів Китаю попросило перенести переговори, заплановані на 10 травня, з причин, пов’язаних із розкладом. Спочатку візит був призначений для підготовки німецько-китайських урядових консультацій та фінансового діалогу на високому рівні. Як повідомляється, зустріч у Пекіні буде перенесена на пізніший термін.

Лідер СвДП далі сказав порталу новин, що ті, хто покладається тільки на економічні відносини, втрачають частину цивілізаційної місії. «З іншого боку, ті, хто сперечається лише на почуттях, нічого не зрушать з місця. Нам потрібний кращий баланс, ніж у минулому, коли ми надто багато уваги приділяли економіці». Він сказав, що його пріоритети зрозумілі: «Коли цінності вступають у протиріччя, центральне місце посідає відданість міжнародному праву». Однак Лінднер відкинув ідею відокремлення німецької економіки від китайського ринку: «Незважаючи на наше системне суперництво, для нашого економічного розвитку було б наївно думати, що ми можемо просто відокремитися».

Неясно, чи пов’язана ця відмова також із відносинами Китаю з Лінднером та його ВДП. У березні міністр досліджень Беттіна Штарк-Ватцінгер (СвДП) здійснила поїздку на Тайвань, чим викликала невдоволення Пекіна. Сам Лінднер нещодавно критикував позицію Китаю щодо війни Росії проти України, а також виступав за відкрите вирішення питань прав людини.

Читайте також:  Протести в Ірані: ще двох демонстрантів страчено

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я