Лідер Лівої партії став на бік ВДП у питанні про збереження даних

6

Після нового рішення Федерального адміністративного суду лідер Лівої партії Янін Віслер вимагає від федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер чіткої відмови від загального та безладного зберігання IP-адрес. «Жадання міністра внутрішніх справ збирати дані є посяганням на права людей на свободу та ігнорує судові рішення», – заявила лівий політик.

Слідчі сподіваються, що зберігання даних з мобільних телефонів або комп’ютерів підказує розкриття серйозних злочинів. Через правову невизначеність дія цієї постанови в Німеччині припинена з 2017 року. В опублікованому у четвер рішенні Федеральний адміністративний суд ухвалив, що зберігання даних без конкретної причини і з охопленням усієї країни суперечить європейському законодавству. Згідно з постановою, IP-адреси можуть зберігатися для боротьби з серйозними злочинами та запобігання серйозним загрозам громадській безпеці. Проте у законі про телекомунікації це чітко не визначено.

Віслер назвав збереження даних кричущим зазіханням на приватне життя і «системою Великого Брата». «Тим більш скандально, що один із найвищих представників виконавчої влади вважає, що не зобов’язаний дотримуватись прецедентного права, і продовжує його ігнорувати». Натомість лівий політик порадив концепцію ВДП про «процедуру швидкого заморожування», за якої дані зберігаються адресніше і з нагоди.

Читайте також:  Шольц хоче продовжити розмову з Путіним телефоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :