Китай відкидає звинувачення у шпигунстві в британському парламенті

7

Китай відкинув звинувачення Великобританії у зв’язку з можливою справою про шпигунство в парламенті Сполученого Королівства. Звинувачення в тому, що Китай веде шпигунську діяльність проти Великобританії, є безпідставними, і Китай відкидає їх, заявила в Пекіні офіційний представник МЗС КНР Мао Нін.

«Ми закликаємо Великобританію припинити поширення хибної інформації, політичні маніпуляції та зловмисний наклеп щодо Китаю», – заявила вона далі.

Інцидент

Раніше британська поліція заарештувала передбачуваного китайського шпигуна, який працював у науковій службі британського парламенту та мав доступ до впливових політиків. За повідомленням газети The Sunday Times, у зв’язку з цією справою було заарештовано ще одну людину.

Скотланд-Ярд підтвердив факт обох арештів. За даними газети, науковий співробітник був британцем, який жив та працював у Китаї. Передбачається, що протягом багатьох років він впливав на політику Великобританії щодо Китаю.

Минулими вихідними в Нью-Делі (Індія) в кулуарах саміту G20 відбулася зустріч прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака та прем’єра Держради КНР Лі Цяня. За повідомленням Даунінг-стріт, де знаходиться резиденція уряду, Сунак висловив «серйозну стурбованість з приводу втручання Китаю в парламентську демократію Великобританії».

Пекін підтвердив факт зустрічі. За його словами, під час зустрічі відбувся обмін думками. «Ми сподіваємося, що Великобританія покладе край політичному галасу, дотримуватиметься духу взаємної поваги та рівності і конструктивно просуватиме розвиток китайськобританських відносин», – заявив Мао Нін.

Читайте також:  ХДС планує впоратися з мовними проблемами дітей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :