Країни G7 надіслали “сильний сигнал” Україною

20

Після закінчення триденних консультацій країни «Великої сімки» продемонстрували єдність у підтримці України у боротьбі проти Росії. Цьому також сприяла особиста присутність президента України.

Японія: країни G7 надіслали «сильний сигнал» Україною

На саміті у Хіросімі країни G7 продемонстрували «непохитну єдність» у підтримці України у її оборонній боротьбі проти Росії, на думку сторони, що приймає, – Японії. «Особиста присутність президента України Володимира Зеленського на зустрічі лідерів допомогла надіслати «сильний сигнал» усьому світу», – сказав глава уряду Японії Фуміо Кісіда після закінчення триденних обговорень. “Я думаю, що це мало дуже велике значення”, – сказав Кісіда. За його словами, односторонні спроби змінити статус-кво – «не має значення, в якій точці світу» – за допомогою сили не буде прийнято G7.

Загрози застосувати ядерну зброю «не повинні ухвалюватися», сказав Кісіда. Більше того, країни G7 переслідують «ідеал» позбавлення світу ядерної зброї. «Мрія відрізняється від ідеалу. Ідеали можна досягти», – сказав японський лідер. «Ми всі – жителі Хіросіми», які прагнуть миру, сказав Кісіда, який сам родом з Хіросіми. Місто було зруйноване 6 серпня 1945 року першою атомною бомбою, скинутою під час Другої світової війни. «Якщо всі вісім мільярдів людей у ​​світі стануть громадянами Хіросіми, на нашій планеті більше не буде ядерної зброї. Я твердо вірю в це», – сказав Кісіда.

Макрон – про Зеленське

Франція сподівається, що поїздка президента України Володимира Зеленського на саміт G7 покращить розуміння позиції України серед таких країн, як Індія та Бразилія. Відповідаючи на запитання про те, що французький урядовий літак доставив Зеленського на Лігу арабських держав, а потім на зустріч G7 у Хіросімі, президент Еммануель Макрон сказав, що йдеться про побудову миру та пошук рішень. Крім того, Макрон додав: «В інтересах Франції та її ролі постійного члена Ради Безпеки ООН дозволити Зеленському виступити перед кількома світовими державами, які іноді схильні лише до одного дискурсу».

Читайте також:  Навчальні танки Abrams прибули до Графенвера

Він згадав про майбутню зустріч так званих країн БРІКС – Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. «Це дуже важливо для нас, тому що це запобігає розподілу світу – між тими, хто явно підтримує Україну, і тими, хто каже, що підтримує світ, іноді не розуміючи, що саме це означає».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я