Конгрес США проголосував за бюджет за допомогою України

18

Очікується, що Палата представників Конгресу США проголосує сьогодні за бюджетним законопроектом, який включає мільярди на допомогу Україні. Обсяг всього бюджету складає 1,7 трлн доларів США (1,6 трлн євро). Сенат проголосував за пакунок. Тепер настала черга Палати представників – схвалення вважається певним. Половина бюджету йде на оборонні витрати. На підтримку України виділено близько 45 мільярдів доларів США. Раніше президент України Володимир Зеленський виступив у Конгресі з переконливою промовою на користь подальшої підтримки.

Бюджет має фінансувати діяльність уряду до вересня наступного року. Крайній термін ухвалення бюджету – опівночі у п’ятницю. Насправді голосування в Палаті представників вже очікувалося в четвер. Однак, оскільки обсяг законопроекту становить понад 4 000 сторінок, після схвалення Сенатом буде потрібно деякий час для підготовки до голосування в іншій палаті парламенту. У зв’язку з цим лідер більшості в палаті Конгресу Стені Хойєр оголосив, що раннє голосування може відбутися сьогодні (за місцевим часом).

«Інвестиції у глобальну безпеку»

Ухвалення законопроекту про бюджет стане великим успіхом для президента США Джо Байдена. Бюджет передбачає навіть більшу підтримку України, аніж Байден спочатку просив у Конгресу. Пакет включає близько 9 мільярдів доларів на військову допомогу Україні та майже 16 мільярдів доларів на економічну та гуманітарну допомогу. Крім того, дванадцять мільярдів доларів планується направити на поповнення запасів та складів боєприпасів збройних сил США після постачання в Україну. Ще 7 мільярдів доларів виділено на додаткові витрати американських військ у Європі.

«Ваші гроші – це не благодійність, це інвестиції у глобальну безпеку та демократію, якими ми розпоряджаємося найвідповідальнішим чином», – сказав Зеленський під час свого виступу перед обома палатами парламенту в середу ввечері (за місцевим часом). Наразі Сенат також проголосував за поправку, яка дозволить уряду США продати заарештовані активи російських олігархів та використати ці гроші для відновлення України.

Читайте також:  "2% бюджету на НАТО і оборону недостатньо"

У відповідь на штурм Капітолію США 6 січня 2021 року пакет також включає реформи виборчого законодавства та уточнює, що віце-президент чи віце-голова не має повноважень анулювати результати президентських виборів. На той час Майк Пенс як віце-президент головував на засіданні Конгресу, щоб офіційно підтвердити результат – суто церемоніальне завдання. Проте раніше Трамп привселюдно закликав свого віце-президента заблокувати цю процедуру.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я