Конференція за участю не менше 40 глав держав та урядів

19

За два тижні до Мюнхенської конференції з безпеки свою участь у ній уже підтвердили близько 40 глав держав та урядів, 90 міністрів та кілька керівників міжнародних організацій.

Серед них президент Франції Еммануель Макрон, голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомило керівництво конференції на запит Deutsche Presse-Agentur. Чи візьмуть участь канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) та віце-президент США Камала Харріс, як це було торік, поки що не повідомляється.

Найважливіша у світі зустріч експертів у галузі безпекової політики пройде з 17 по 19 лютого в готелі Bayerischer Hof. Це перша безпекова конференція з початку агресивної війни Росії проти України. Від України в Мюнхені очікуються міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Рєзніков.

Хойсген: Немає сцени для російської пропаганди

Російських офіційних осіб не запрошено. «Немає жодних ознак того, що російський уряд піде на поблажки. Нам надто соромно пропонувати цим військовим злочинцям у Кремлі сцену для їхньої пропаганди на Мюнхенській безпековій конференції», – сказав директор конференції Крістоф Хойсген агентству dpa. Однак заради цього до Мюнхена приїдуть видні російські опозиційні політики, зокрема колишній олігарх Михайло Ходорковський, колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров, журналіст і лауреат Нобелівської премії миру Дмитро Муратов та Юлія Навальна, дружина ув’язненого опозиціонера Олексія Навального.

Лише іранська опозиція запросила

Цього року з Ірану також було запрошено лише опозиційних діячів, а не офіційних осіб. «Ми також не хочемо пропонувати форум режиму, що так фундаментально порушує основні права людини», – каже Хойсген. Конференція з безпеки не вважає себе нейтральною. «Звичайно, ми розглядаємо Мюнхенську безпекову конференцію як організацію, яка виступає за політику, засновану на правилах, у цьому міжнародному рульовому будинку», – каже Хойсген. «І з цього погляду я вважаю виправданим відступ від принципу запрошення всіх країн у таких крайніх випадках, як Росія та Іран».

Читайте також:  Баварських турків призвали на виборчі дільниці

Колишній високопоставлений дипломат наголошує, що участь Макрона дуже важлива для нього у зв’язку з недавніми потрясіннями у франко-німецьких відносинах. “Європа може рухатися вперед тільки в тому випадку, якщо Німеччина та Франція об’єднаються і разом наповнять змістом бачення європейського суверенітету”, – говорить він. Він також хоче почути французьку точку зору на різні осередки регіональних конфліктів, від зони Сахеля в Африці до Індо-Тихоокеанського регіону, де Франція також відіграє дуже важливу роль як член Ради Безпеки.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я