Кандидати від Кремля лідирують на регіональних виборах у Росії

7

У столиці Росії Москві ще до закриття виборчих дільниць був відомий рекордний результат. За офіційними даними, явка становила понад 40%.

Такої кількості москвичів на виборах мера вже не було 20 років. Навіть коли у 2013 році у виборах взяв участь опозиціонер Олексій Навальний, явка становила лише 32%. Загалом у 85 регіонах Росії виборців закликали проголосувати на виборах різного рівня.

У Москві передвиборної лихоманки не спостерігалося під час передвиборної кампанії, ні під час триденного голосування. Ажіотаж на виборчих дільницях був обмеженим. Явним фаворитом вважався чинний президент Сергій Собянін, суперники маловідомі більшості виборців. Надходили повідомлення про те, що підприємства та адміністрації закликали своїх співробітників взяти участь у голосуванні. Здебільшого виборців просили голосувати в електронному вигляді. У суботу москвичку було доставлено до відділення міліції за те, що на виборчій дільниці зажадала паперовий бюлетень замість того, щоб проголосувати натисканням кнопки, повідомляє інтернет-портал OWD-Info. Вона була оштрафована.

Фальшиві вибори на окупованих територіях України

Вперше Росія провела фальшиві вибори на окупованих територіях України. Влада навіть повідомила, що там були зафіксовані особливо високі показники голосування. Так, в анексованій частині Запоріжжя проголосувало понад 50% виборців, у контрольованих Росією Херсоні та Луганську – понад 60%, а на Донеччині – навіть понад 70%. Очевидно лідирує кремлівська партія «Єдина Росія».

Незалежна перевірка цих даних неможлива. Незалежних спостерігачів на виборах там не було, як і у самій Росії. Неурядова організація «Голос», яка неодноразово виявляла порушення на попередніх виборах, вже була заборонена Кремлем як небажана, а її співголову Григорія Мельконьянца кілька тижнів тому було заарештовано.

Проте низка порушень була зафіксована і цього разу: В одному з регіонів прихильники комуністів нібито зняли на відео члена місцевої виборчої комісії, яке обмінюється бюлетенями. Проте Міністерство внутрішніх справ говорить лише про кілька інцидентів у всій країні, які не вплинули на результати виборів. Виборча комісія допустила помилку, коли за 20 хвилин до закриття останньої виборчої дільниці на її столі з’явилися результати голосування у сибірському регіоні Якутія. Пізніше влада заявила, що це була технічна помилка. На екран було виведено результати лише тих ділянок, які вже закрилися.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Кремлівські кандидати на авансцені

Попередні результати свідчать, що кандидати від Кремля набирають обертів. На Далекому Сході губернатори, призначені російським керівництвом, лідирують за всіма показниками.

Єдина поразка Кремля, мабуть, сталася у сибірській республіці Хакасія, де губернатор-комуніст Валентин Коновалов, який прийшов до влади п’ять років тому після хвилі протестів, лідирував, набравши близько 60% голосів. Проте Кремль уже кілька днів тому визнав свою поразку та зняв із виборів свого кандидата через скарги на здоров’я.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :