Йти Україні на переговори з РФ чи ні — NYT

26

Керівництво США у цьому питанні розділилося на два табори.

 

Захисники України на полі бою досягли «передзимнього максимуму», більшого до грудня не варто очікувати. У цьому дусі висловився голова Об’єднаного комітету начштабів армії США генерал Марк Міллі на закритій нараді. На його думку, відповідь «так». Йти Україні на переговори вигідніше, ніж продовжувати атаки.

Про це пише The New York Times з посиланням на свої джерела у Білому домі. На думку генерала Міллі, настав час переходити до дипломатичних рішень.

Переговори виявилися сезонним питанням

Військове керівництво США розділилося у переговорному питанні на два табори. Марк Міллі на самоті представляє дипломатичну сторону, пропонує переговори. Його колеги у погонах та цивільні радники президента США Джо Байдена наполягають на воєнному рішенні. На думку «штабних яструбів», будь-яка пауза в бойових діях дасть Москві час на перегрупування сил.

Генерал Міллі виходить із кліматичних та дорожніх умов України. Він заявляє, що бездоріжжя та холод уповільнять поступ ЗСУ. Таке вимушене умовне припинення вогню відчиняє вікно можливостей для дипломатії. Генерал заявив: «Ймовірно, Україні та її союзникам настав час попрацювати над політичними ходами. Військове рішення у найближчому майбутньому може виявитися недосяжним». Міллі послався на окопний досвід Першої світової війни: взимку територіальні виграші сторін були мінімальними, на відміну від людських втрат.

Іти Україні на переговори не можна воювати: кому ставлять українці

Позицію Міллі не поділили ні радник президента з питань безпеки Джейк Салліван, ні сам Джо Байден. Пан Салліван вважає, що спроби США підштовхнути Україну до переговорів Росія сприйняла б як сигнал: все, що потрібно зробити — затягнути війну. Так, позицію радника переказують джерела NYT.

Читайте також:  Росія вербує навчених афганців через WhatsApp

Радник Байдена не відмовляється від ідеї переговорів, але, по-перше, час для них ще не настав, по-друге, США не повинні розглядатись як сторона, яка тисне на Україну на тлі успіхів ЗСУ. Таку саму думку висловлював і американський президент: «Ми не збираємося говорити їм, що робити». Хоча раніше видання The Washington Post повідомляло з посиланням на свої джерела, що Білий дім закритими каналами просив українське керівництво показати Росії свою готовність до переговорів.

На початку жовтня президент України Володимир Зеленський поставив підпис під рішенням українського Радбезу про неможливість переговорів із Володимиром Путіним. До жовтня позиція українського президента неодноразово змінювалася. Російське керівництво після подій навколо Херсона виявило бажання розпочати переговори «без будь-яких умов».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :