Іранська активістка скасовує зустріч у Федеральному міністерстві закордонних справ. Її звинувачення: спроба цензури. Німецький уряд не прийме це близько до серця.
Іранський активіст критикує Міністерство закордонних справ Німеччини
Активістка іранської опозиції у вигнанні скасувала зустріч у Федеральному міністерстві закордонних справ та звинуватила уряд Німеччини у спробі цензури. Масіх Алінежад написав на платформі X (колишній Twitter): «Їй сказали, що зустріч має триматися в секреті і що вона не повинна згадувати про неї ні у ЗМІ, ні у соціальних мережах.
За його словами, уряд Німеччини допомагає Ісламській Республіці Іран змусити замовкнути дисидентів. Уповноважений федерального уряду з прав людини Луїза Амтсберг відреагувала на це із роздратуванням. Перед запланованою зустріччю було обговорено конфіденційність, і обидві сторони погодилися на це, пояснила вона в ефірі X.
«Я розраховувала на відкритий та чесний обмін думками з Масіхом Алінежадом сьогодні», – написала політик «зелених», тому запросила її до міністерства закордонних справ. “На мій досвід, конфіденційні бесіди більш змістовні”, – продовжила вона. Вона висловила жаль, що Алінежад поставив умовою публікацію змісту зустрічі.
Я був спрямований наперед до Open і Honest Exchange з Masih Alinejad @AlinejadMasih today, which is why I invited її до Federal Foreign Office. Confidentiality був agreed in advance. Both sides agreed to цей кадр для нашої роботи. (1÷4)
– Menschenrechtsbeauftragte Luise Amtsberg (@DEonHumanRights) November 30, 2023
“Я – борець за права жінок і виступаю за прозорість”, – написала Алінежад. «Як іронічно, що німецький уряд з його зовнішньою феміністською політикою хоче зустрітися з іншими феміністками, але тільки в таємниці». Вона скасувала зустріч з німецьким урядом, «бо вони намагалися піддати мене цензурі».
Критика з боку Ретгена
Експерт із зовнішньої політики ХДС Норберт Ретген розкритикував міністерство: «У той час як ця жінка досить смілива, щоб виступити проти ісламського режиму Ірану, Федеральне міністерство закордонних справ надто боягузливо, щоб з'явитися на публіці разом з нею, – написав він у Twitter. Це ганебно». «Народ Ірану хоче волі. Вони хочуть позбутися режиму. Найменше, що ми маємо зробити, – це прислухатися до них і максимально ускладнити життя мулл».
Борець за права жінок Алінежад – відомий голос іранської опозиції у вигнанні. Наприклад, вона була одним із підписантів хартії демократичного Ірану, опублікованої у березні. Під час свого візиту до Берліна вона зустрілася з кількома німецькими політиками, у тому числі з паном Ретгеном, а в середу – з міністром сільського господарства Джемом Оздеміром. Ми говорили про загальні права людини, ісламізм і хибну толерантність серед прогресистів», – пояснила політик «зелених» на сайті X.