Ifo виступає за реформування прибуткового податку та базових соціальних виплат

5

Мюнхенський інститут Ifo пропонує реформувати систему прибуткового податку та базових посібників, щоб стимулювати більшу кількість людей до працевлаштування.

На думку економічних дослідників, основними моментами є обмеження на роздільне проживання подружжя, збільшення базової податкової допомоги, рекламної допомоги та податкової допомоги на дітей, скасування надбавки за солідарність, підвищення ставок податку на доходи та багатство, а також зміни в базовому забезпеченні.

«Реформа призведе до збільшення кількості відпрацьованих годин на 184 тисячі робочих місць з повною зайнятістю. У той же час 172 тис. людей знайдуть роботу», – очікує експерт Ifo Андреас Пайхль. Додаткових видатків для бюджету країни не буде».

Реальний розділ замість подружнього розділу

Якщо говорити конкретно, то реальний поділ має замінити подружній поділ. Замість спільного нарахування податків подружнім парам буде дозволено перераховувати оподатковуваний дохід у розмірі, що не перевищує встановленої законом допомоги на утримання (нині це 13 805 євро), другому партнеру, що заробляє.

На думку Інституту, такий ліміт підвищить стимули для роботи для другого заробітку. Також можливе застосування цього правила до всіх людей, які перебувають під опікою.

Збільшення базової допомоги, що не оподатковується

Згідно з пропозицією, базова неоподатковувана сума має збільшитись на 500 євро до 11 408 євро, а фіксована ставка на витрати на рекламу – на 200 євро до 1430 євро. Що стосується верхньої ставки податку, то Ifo пропонує встановити її на рівні 44% замість 42% – все одно при оподатковуваному доході 62 809 євро. Для ставки податку на багатство Ifo пропонує 47 замість 45% – але тільки з урахуванням порога, збільшеного приблизно на 25 000 до 302 825 євро.

“Незважаючи на нещодавню реформу доходів громадян, у сфері підтримки базового доходу ще є можливості для покращення”, – сказав дослідник Ifo Максиміліан Бломер. «Особливо для одиноких людей можна було б створити додаткові стимули до праці, за допомогою яких вони могли б збільшити свій доход».

Читайте також:  Білий дім захищає себе у справі про документи Байдена

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :