ХСС та ЄНП роблять ставку на принцип першого кандидата у 2024 році

21

На європейських виборах наступного року ЄНП вступить у кампанію із головним кандидатом. Не лише лідер ЄНП Вебер явно гальмує свого колегу по партії Добріндта у цьому питанні.

 

ХСС та ЄНП роблять ставку на принцип першого кандидата у 2024 році

Лідер ХСС Маркус Зедер та лідер ЄНП Манфред Вебер, на відміну від лідера державної групи ХСС Олександра Добриндта, дотримуються принципу головного кандидата на європейських виборах 2024 року. Цей принцип прописано у статуті Європейської народної партії (ЄНП), тому він існуватиме, заявив Зедер у четвер на партійному з’їзді Європейської народної партії (ЄНП) у Мюнхені. ЄНП вважає, «що перед виборами потрібно показати своє обличчя, що потрібно показати своє ім’я і що ми не повернемося до задніх кімнат у Європі, як це сталося у 2019 році»– Наголосив Вебер.

Таким чином, обидва прямо суперечать Добриндту, який кілька днів тому запропонував відійти від так званого принципу Spitzenkandidaten. Концепція Spitzenkandidaten веде не до успіху, а до роздратування, заявив Добріндт минулими вихідними. Зедер підкреслив, що Добріндт завжди мав власну думку щодо цього питання, яка не залежала від ЄНП. «У цьому немає нічого нового, це стара думка». Зедер також оголосив про свій намір запропонувати Вебера як головного кандидата від ХСС на європейських виборах.

Що стосується кандидатури голови Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн (ХДС), Зедер неодноразово говорив про неї як про «природженого топ-кандидата» Союзу, якщо вона особисто прагнутиме цього. Вебер був менш однозначний. Він сказав, що це питання спокійно вирішуватиметься на європейському рівні. «Вона сама ще роздумує. Вона не позиціонує себе, і ми прийматимемо рішення в органах ЄНП у потрібний час».

Читайте також:  Берлін поки не хоче ставати містом-побратимом Києва

Принцип Spitzenkandidaten не закріплений в ЄС юридично, але пропагується політиками ЄС для посилення ролі парламенту у прийнятті ключових кадрових рішень. Відповідно до цього принципу, головою Комісії має стати той політик, який раніше одержав найбільшу кількість голосів як найкращий кандидат на парламентських виборах до ЄС. Досі цей принцип застосовувався лише у 2014 році, коли глави держав та урядів ЄС запропонували на пост президента Комісії Жан-Клода Юнкера, який переміг на виборах, який згодом був обраний парламентом ЄС. У 2019 році успішний головний кандидат Вебер зазнав невдачі через опозицію з боку, зокрема президента Франції Еммануеля Макрона – фон дер Ляйєн стала головою Комісії, хоча й не брала участі у парламентських виборах.

Що стосується можливих союзів із правими радикалами, такими як партія Fratelli d’Italia глави уряду Італії Джорджії Мелоні, Вебер неодноразово ухилявся від відповіді. За його словами, для ЄНП вирішальними є три основні принципи, включаючи чіткі зобов’язання перед Європою, солідарність з Україною та верховенство закону. «Це важливо для мене як лідера партії. Решта зараз не обговорюється і не підлягає обговоренню».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я