Хеке сумнівається у верховенстві закону у ФРН

19

У другій половині дня Хеке мав взяти участь у мітингу тюрингської та баварської AfD у місті Медларойт.

 

Хеке сумнівається у верховенстві закону у ФРН

Лідер партії AfD у Тюрінгії Бйорн Хеке поставив під сумнів верховенство закону в Федеративній Республіці Німеччина з нагоди 70-х роковин народного повстання в НДР 17 червня 1953 року. У суботній промові з нагоди цієї річниці в Гері він, зокрема, згадав про політику корони останніх років. “Саме тому необхідно заявити, що Федеративна Республіка Німеччина більше не є повністю розвиненою конституційною державою, а державою ідей”, – сказав Хеке аудиторії, яка налічує, за даними поліції, до 250 осіб. Демократія, верховенство закону та свобода «перебувають під загрозою, як ніколи раніше з моменту появи Федеративної Республіки Німеччина».

«Ми маємо бути напоготові, ми маємо бути пильними – це також послання героїв 1953 року», – сказав Хеке, чиє державне об’єднання AfD класифікується Державним управлінням з охорони конституції як надійно захищене правоекстремістське. За даними поліції, до 80 осіб протестували проти мітингу AfD та виступу Хеке у Гері з нагоди річниці.

У другій половині дня Хеке мав взяти участь у мітингу тюрингської та баварської AfD у місті Медларойт. Місто на кордоні двох федеральних земель було розділене стіною та загородженнями за часів поділу Німеччини.

Міністр внутрішніх справ Тюрінгії Георг Майєр (СДПН) звинуватив AfD у тому, що вони використовують день пам’яті народного повстання у НДР 17 червня 1953 року у своїх цілях. Під час народного повстання 70 років тому люди повстали проти авторитарного режиму, – сказав Майєр в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur в Ерфурті. «Тепер AfD, зі всіх партій, хоче захопити цей день для себе, хоча її ідеологія ґрунтується на авторитарному розумінні держави. Це не лише суперечність у термінах, а й віроломна стратегія».

Читайте також:  Президія ХДС: "процедура виключення Маассена неминуча"

17 червня 1953 року близько мільйона людей по всій НДР вийшли на демонстрацію проти підвищення трудових стандартів, а також проти Партії соціалістичної єдності (СЄПН) та за вільні вибори та більше процвітання. Радянські окупаційні війська та Народна поліція НДР зупинили протести. Щонайменше 55 людей було вбито і понад 10 000 заарештовано.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я