Група “Вагнер” бореться зі зброєю із Північної Кореї

27

Через десять місяців після початку російської війни проти України президент та головнокомандувач Володимир Путін все більше покладається на найманців із приватної групи «Вагнер». Вояки, що складаються з безлічі ув’язнених і, за повідомленнями США, імовірно забезпечені зброєю з Північної Кореї, борються на численних фронтах в Україні – у тому числі навколо невеликого міста Бахмут на півночі Донецької області, де нині йдуть найбільші бої.

Війська знищили цілі в утримуваному Україною місті та у численних передмістях, із задоволенням повідомили російські військові блогери.

Перед Бахмутом найманці загону «Вагнер» особливо активно діють за росіян. Ця група набула дедалі більшого значення після початку війни 24 лютого. Бойовики, яким платять більше, ніж солдатам, уже кілька місяців беруть в облогу невелике промислове місто. Своїми атаками на сильно укріплені оборонні споруди регіону вони не досягли значних успіхів на території.

Але принаймні Москві вдалося повернути ініціативу після нищівних поразок у Харківській та Херсонській областях восени і надати війні характеру битви на виснаження, якому, очевидно, віддають перевагу російським військам. Поле бою настільки зруйноване постійним артилерійським обстрілом, земля настільки усіяна трупами, що його вже порівнюють із битвою при Вердені.

США: Десятки тисяч найманців «Вагнера» розміщено в Україні

Тільки за останні кілька тижнів, за оцінками уряду США, у Бахмуті було вбито близько 1000 найманців Вагнера. Близько 90 відсотків із них були ув’язненими, завербованими у в’язницях, сказав директор з комунікацій Білого дому Джон Кірбі. Десятки тисяч членів “Вагнера” ​​розміщені в Україні, за даними Білого дому. За оцінками, зараз в Україні діють 50 000 найманців, включаючи 40 000 засуджених, сказав Кірбі, виступаючи у четвер у Вашингтоні.

Читайте також:  Зедер отримав результат мрії – справжнє випробування ще попереду

Ув’язнені прибутки з російських в’язниць. У деяких випадках російські військові перебували під командуванням групи “Вагнер”, сказав він. Деякі з ув’язнених були завербовані самим засновником та фінансистом групи Євгеном Пригожиним. У вересні давня довірена особа кремлівського лідера Володимира Путіна, якому самому довелося відбувати тюремний термін за пограбування за радянських часів, уперше визнав свій зв’язок із групою найманців. З того часу підприємець, відомий як «путінський кухар», все більш відкрито хвалився передбачуваними досягненнями Вагнера.

У боротьбі за владу з жорстким апаратом Міністерства оборони в Москві за вплив та ресурси 61-річний генерал підкреслює відсутність бюрократії у постачанні своїх військ та управлінні бойовими діями. Фактично війська «Вагнера» зараз вважаються найбільш оснащеним підрозділом серед російських бойовиків в Україні. Це, ймовірно, досягається шляхом обходу офіційних каналів.

Зброя з Північної Кореї та Ірану

Наприклад, Кірбі заявив, що «Північна Корея завершила первісне постачання зброї «Вагнеру»» – за це заплатила найманська група. «Ми припускаємо, що кількість матеріалів, поставлених «Вагнеру», не змінить динаміку на полі бою і в Україні, але ми безперечно стурбовані тим, що Північна Корея планує поставити більше військового обладнання».

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Північна Корея доставила зброю минулого місяця. «Нехтуємо, що Росія, постійний член Ради Безпеки ООН – порушуючи резолюції Ради Безпеки ООН – зараз використовує зброю з Північної Кореї та Ірану для ведення агресивної війни проти України», – сказав Томас-Грінфілд.

Крім Північної Кореї, Іран постачає зброю до Росії. Війська «Вагнера» також одержують прибуток від безпілотників. Сам Пригожин, однак, заперечує, що його найманці оснащені північнокорейським чи іранським обладнанням. Цей підрозділ «закупив чимало американської зброї», повідомляє прес-служба його компанії «Конкорд».

Читайте також:  Поновлення обстрілів на кордоні з Україною

Постачання боєприпасів набирають вагу

Безперебійне постачання підрозділів боєприпасами буде одним із найважливіших питань у найближчі місяці. Вже зараз спостерігаються ознаки нестачі зброї та особливо боєприпасів у воюючих сторін з обох боків. Виробничі потужності в Європі виснажуються, повідомила у четвер газета Wall Street Journal. У той же час, глава Кремля Путін заявив, що російська збройова промисловість значно розширить свої можливості. Проте, за даними британської розвідки, Москва вже відчуває значний брак боєприпасів.

У «Вагнера» тут найменше проблем. Таким чином, роль Пригожина, який сам фінансує і забезпечує свій підрозділ, на думку спостерігачів, може ще більше зрости, а разом з нею і його політичний вплив у Москві. Американський інститут розуміння війни (ISW) підозрює, що Пригожин переслідує «амбітні політичні цілі та намагається скористатися потребою Кремля у додаткових оперативних силах, розширити свій вплив та догодити ультранаціоналістичному електорату», повідомляє ISW.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я