Грецькі консерватори перемагають під час виборів

23

Консервативна партія “Неа Димократія” (НД) нинішнього прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса продовжить керувати Грецією протягом наступних чотирьох років. Вона впевнено перемогла на парламентських виборах, набравши 40,6 відсотка голосів – майже такий самий результат, як і на попередньому голосуванні у травні. Найбільша опозиційна партія, ліва «Сіріза» під керівництвом Алексіса Ціпраса, набрала 17,8 відсотка. Ципрас оголосив увечері у день виборів, що він зіткнеться з партійною базою – для нього це була п’ята поразка на виборах поспіль із 2019 року.

Оскільки, згідно із виборчим законодавством, найсильніша партія на цих виборах отримує не менше 20 додаткових мандатів у 300-місцевому парламенті, консерватори можуть сформувати майбутній уряд із більшістю приблизно у 160 мандатів. Вибори є другим голосуванням упродовж п’яти тижнів: Після чотирирічного терміну консерваторів з 2019 року у Греції вже проходили парламентські вибори у травні. Проте коаліція і, відповідно, уряд сформовано не було, тож довелося проводити нові вибори.

«Сьогодні ми святкуємо, але завтра ми засукаємо рукави», – пообіцяв Міцотакіс прихильникам партії в Афінах. Він додав, що цей результат виборів зробив його Неа Димократія найсильнішою народною партією в Європі. “Це великий мандат на здійснення того, що необхідно”, – сказав він. Міцотакіс назвав три найважливіші проблеми: він хоче більшого зростання, що призведе до підвищення заробітної плати. Крім того, як було оголошено під час передвиборчої кампанії, він має намір перебудувати хвору систему охорони здоров’я. І він продовжить роботу над модернізацією та оцифруванням держави.

Ліва партія «Сіріза» стикається з переоцінкою цінностей

Ципрас чекають менш приємні завдання. Після протверезного результату в 17,8 відсотка (у травні: 20 відсотків) ліва партія «Сіріза», ймовірно, повинна буде змиритися з ситуацією і, можливо, переорієнтуватися. «Ми зазнали серйозної поразки на виборах», – визнав Ціпрас. Тепер члени партії мають оцінити роботу керівництва». «Зрозуміло, що я буду першим, хто постане перед судом членів партії», – сказав Ципрас. Питання, чи означає це, що він готовий піти у відставку, залишається відкритим.

Читайте також:  ХДС явно лідирує за тиждень до виборів у Берліні

Дехто вже закликав до його відходу після важкої поразки на виборах у травні, коли «Сиріза» втратила понад 11 процентних пунктів порівняно з виборами 2019 року. Однак «Сіріза» ще не сформувала можливого наступника, крім Ципраса.

Націоналістична партія Spartiates («Спартанці») досягла несподіваного успіху на виборах – ні з того ні з сього праві радикали пройшли до парламенту з 4,7 відсотка. Вони вважаються політичною гілкою де-факто розпущеної партії «Хрисі Авги» («Золота зоря»). Їхнє керівництво вже багато років перебуває у грецьких в’язницях – провідні кадри були засуджені, зокрема, за створення злочинної організації.

Місця у парламенті також отримали соціал-демократична партія Pasok з 11,9% (травень: 11,5%), Комуністична партія Греції KKE з 7,7% (травень: 7,2%), права популістська партія Elliniki Lisi з 4, 5% (травень: також 4,5%) та ультраортодоксальна партія Niki з 3,7% (травень: 2,9%).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я