Греція хоче укласти новий договір з Туреччиною про біженців

8

Останнім часом різко зросла кількість людей, які намагаються нелегально потрапити до Греції з Туреччини. Міністр Димитріос Каїридіс вважає оновлення договору «вкрай необхідним».

Греція хоче укласти новий договір з Туреччиною про біженців

У зв’язку зі зростанням числа мігрантів, що прибувають, Греція закликала укласти новий договір з Туреччиною про біженців. Як заявив в інтерв’ю газеті Bild міністр у справах міграції та притулку Греції Дімітріос Кайрідіс, ця угода має бути розроблена під керівництвом Берліна. «Ми захищаємо наші північні кордони як можемо, але ми маємо діяти разом“, – сказав він. «А головним джерелом – і тут вага Німеччини справді важлива і велика – є Туреччина».

Всім відомо, що Німеччина є найбільшим гравцем у Європі і що має тісні та багатогранні відносини з Туреччиною, сказав Кайрідіс. Відомо також, що турки в Європі більше прислухаються до думки Берліна, ніж до інших столиць, сказав він. «Ми хочемо, щоб Берлін використав цей вплив на благо всіхщоб домовитися з Туреччиною про чесну угоду, спрямовану на відновлення відносин Туреччини із Заходом та Європою», – сказав Кайрідіс.

Туреччина – ключова країна для нелегальної міграції

З його слів, Туреччина є ключовою країною для нелегальної міграції, оскільки контролює східний середземноморський маршрут. “Необхідно перейти до нової угоди”, – сказав міністр.

У 2016 році між Туреччиною та ЄС було підписано угоду про біженців, в рамках якої Анкара зобов’язалася припиняти нелегальну міграцію. Згідно з договором, ЄС також повинен мати можливість висилати назад біженців та мігрантів, які нелегально прибули на грецькі острови через Туреччину. “Туреччина не виконує угоди і припинила всі повернення з лютого 2020 через обґрунтування пандемії, якої більше не існує”, – заявив Кайрідіс в інтерв’ю Bild.

Читайте також:  Профспілка закликала до боротьби проти AfD

Кількість мігрантів, які намагаються нелегально потрапити до Греції з Туреччини, останнім часом різко зросла. За даними Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), до початку вересня до Греції з Туреччини сушею або морем прибуло 19 676 осіб – майже стільки ж, скільки за весь минулий рік, коли нелегально в’їхало 18 700 осіб.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :