Граничні ціни на нафту працюють?

20

Обмеження цін на російську сиру нафту має позбавити Росію доходів за війну в Україні – і, схоже, це працює. Але чому російська економіка не впаде, незважаючи на всі санкції? – Думка експерта.

 

Граничні ціни на нафту працюють?

За даними Комітету з економічних відносин Східної Європи, обмеження цін на російську нафту дає ефект. «Ідея обмеження цін працює», – сказав Міхаель Хармс, керуючий директор Комітету, у Берліні. Граничні ціни на нафту дають ефект: “Ми чуємо від зацікавлених ділових підприємств, що насамперед арабські, турецькі та китайські банки дуже неохоче торгують російськими нафтопродуктами”, – додав він. Росія, мабуть, змушена продавати своє дизельне паливо за заниженими цінами.

ЄС за підтримки країн найбільших індустріальних держав G7 встановив у грудні стелю для російської нафти на рівні 60 доларів за барель (159 літрів). Це означає, що поставки за вищою ціною, навіть у треті країни, не можуть бути оброблені західними страховими компаніями та судноплавними лініями. Цей захід служить для того, щоб позбавити Кремль доходів для його агресивної війни проти України. З початку лютого країни-члени ЄС також припинили імпорт із Росії продуктів нафтопереробки, таких як дизельне паливо, бензин та мастильні матеріали.

“Ми побоювалися, що ціна на дизельне паливо різко зросте”, – сказав Хармс. «Поки що цього не сталося». Керуючий директор асоціації підкреслив, однак, що російська економіка не впаде, незважаючи на всі санкції. За його словами, Росія ще більше зануриться в економічну кризу та технологічне відставання. Але: “У Путіна не закінчаться гроші на війну”, – сказав Хармс.

Комітет зі східноєвропейських економічних зв’язків – німецьке зовнішньоторговельне об’єднання, що сприяє розвитку економічних відносин між Німеччиною та 29 країнами Східної Європи, Східної та Центральної Європи, Росії, Південно-Східної Європи та Центральної Азії.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я