Голосування щодо кандидатури керівника знову відкладається

14

Після низки поразок республіканця Кевіна Маккарті боротьба за найвищу посаду в парламенті США переходить сьогодні до наступного раунду. Учора ввечері (за місцевим часом) Палата представників Конгресу США проголосувала за перерву в сесії до полудня (місцевий час/18.00 CET). Раніше Маккарті забракло двох днів до необхідної більшості у шести бюлетенях на виборах спікера Палати представників. Абсолютно невідомо, чи вдасться 57-річному депутату до майбутньої сесії об’єднати за собою своїх опонентів у партії.

Увечері (за місцевим часом) у Палаті представників знову почалися хвилюючі події. Після перерви о кілька годин депутати зустрілися знову. До цього Маккарті вів закулісні переговори – мабуть, безуспішно. “Я не думаю, що сьогоднішнє голосування щось змінить, але я думаю, що голосування в майбутньому щось змінить”, – сказав він після переговорів.

Незначна більшість дозволяє відкласти засідання

Ймовірно, щоб уникнути ще одного конфузу при сьомому голосуванні та виграти час, довірена особа Маккарті запропонувала перервати вечірнє засідання. Однак демократи стали проти цього кроку. Тільки в останній момент пропозиція була прийнята більшістю голосів республіканців.

Учора та позавчора кілька республіканців відмовилися підтримати свого колегу по партії Маккарті та проголосували за інших кандидатів на виборах у президенти. Таким чином 20 республіканців підтримали кандидата-опонента Байрона Дональдса у вчорашніх голосуваннях. Противники Маккарті висунули кандидатуру республіканця. Оскільки республіканці мають лише незначну більшість у Палаті зборів, Маккарті розраховує майже на кожен голос у своїй партії, щоб бути обраним лідером. Проти нього виступали затяті прихильники колишнього президента Дональда Трампа.

Заклики Трампа залишаються без відповіді

Останній, нарешті, втрутився вчора, закликавши своїх колег по партії не втрачати обличчя та обрати Маккарті на головну посаду. Раніше він підтримував республіканця від штату Каліфорнія.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Про противника Маккарті Дональдса екс-президент написав у заснованій ним соціальній мережі Truth: «Його час прийде, і він буде великим, але не зараз!». Але заклики Трампа ні до чого не спричинили. “Його партія відповіла колективним зжатим плечей”, – пише Washington Post. Колишній президент та його підтримка Маккарті були, по суті, «неактуальні».

Для Маккарті серія поразок – це історична невдача та публічна ганьба. Вперше за сто років вибори вимагали більше однієї спроби, і вперше фракції не вдалося обрати свого кандидата у першому турі. До наступного голосування невідомо, як і чи Маккарті вдасться переконати своїх опонентів. Республіканець Скотт Перрі сказав, що голосування може затягнутися до вихідних. Поки не вирішено питання про президентство, у Палаті представників нічого не відбувається: навіть нові члени парламенту не можуть бути приведені до присяги.

Зустрічний вітер праворуч

Опоненти Маккарті – це переважно члени парламенту, які твердо стоять за Трампа і в минулому привертали увагу своєю екстремістською поведінкою та поширенням теорій змови та брехні про президентські вибори 2020 року.

Одна з них – 36-річна Лорен Боеберт, схиблена на зброї, яка важко відстояла своє місце в Палаті представників від штату Колорадо на проміжних виборах. Серед інших опонентів – Пол Госар та Метт Гетц. Госар захищав натовп, що увірвався до Капітолію 6 січня 2021 року. Гаєц неодноразово висміював заходи, що вживаються у боротьбі з коронавірусом.

Насправді конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, відома теоріями змови, також належить до цієї трупи. У минулому вона неодноразово відкрито критикувала Маккарті, але й досі твердо стоїть на його боці. Причина, ймовірно, у тому, що він обіцяв їй важливі пости і більше за владу в парламентській групі. Під час голосування Гріна частіше бачили поряд із ним. З іншого боку, вона напала на своїх колишніх прихильників Трампа з украй правих кіл у Твіттері.

Читайте також:  Берлінський Сенат звинуватили у хибних обіцянках

Тепер Маккарті, можливо, спробує розпочати переговори з демократами. Демократи могли б допомогти йому виграти вибори, наприклад, утримавшись від голосування, оскільки це зменшило б необхідну кількість голосів. Це також дозволить висунути нового кандидата, з яким республіканці зможуть домовитись. Однак, можна припустити, що з демократами можуть бути проведені переговори про консенсусного кандидата, якого вони також підтримають. Однак вихід із ситуації спочатку був зовсім неясний.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я