Глава уряду йде у відставку

35

У охопленій кризою колишній радянській республіці Молдова голова проєвропейського уряду Наталія Гаврилиця подала заяву про відставку. У п’ятницю в столиці Кишиневі 45-річна жінка оголосила, що після півтора року перебування на посаді прем’єр-міністра їй час піти у відставку. Прозахідний президент Майя Санду прийняв це прохання.

Росія також бореться за вплив у країні, розташованій між членом ЄС Румунією та Україною. Москва контролює регіон Придністров’я, що відокремився від Молдови, і розмістила там свої війська. Захід звинувачує Росію в бажанні дестабілізувати ситуацію в збіднілій сільськогосподарській державі, яка прагне вступити до ЄС. Багато українських біженців живуть у Молдові. Президент України Володимир Зеленський нещодавно звинуватив Росію у бажанні захопити контроль у Молдові.

Уряд при Гаврилиці вже кілька місяців перебуває під тиском через значне зростання цін на енергоносії та продукти харчування. Дружній Росії екс-президент Ігор Додон заявив, що керівництво країни перенапружилося і ввело Молдову у глибоку кризу. Як представник опозиції він закликав до проведення дострокових парламентських виборів.

Нещодавно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив президента Санду в прагненні до союзу з Румунією. Він звинуватив Захід у бажанні перетворити Молдову на ще одну «антиросійську країну», подібну до України. Через прозахідний курс уряду в Кишиневі відносини з Москвою сильно натягнуті. Традиційно країна отримує газ із Росії, а гігантська імперія імпортувала переважно сільськогосподарську продукцію з Молдови.

Читайте також:  Політики за посилення заходів проти антисемітів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я