Глава уряду Ба братиме участь у президентських виборах

7

Глава Сенегалу Макі Салл назвав прем’єр-міністра Амаду Ба кандидатом від правлячої коаліції на президентських виборах на початку наступного року. У липні президент Салл зробив обов’язкову заяву про те, що він не добиватиметься третього президентського терміну після бурхливих протестів. Таким чином, Салл поклав край багаторічним спекуляціям на тему того, чи буде він знову балотуватися в лютому 2024 р., незважаючи на те, що п’ятирічний дворічний термін його повноважень минув. За словами Салла, глава уряду Ба є кандидатом, здатним об’єднати партію, коаліцію та країну.

62-річний Ба раніше обіймав, зокрема, посади міністра економіки та закордонних справ. Він очолює уряд західноафриканської країни з вересня минулого року. У свою чергу, провідного опозиційного політика Усмана Сонка, який хоче брати участь у президентських виборах, було засуджено до тюремного ув’язнення у справі про зловживання. Його ув’язнення призвело до масових акцій протесту. У ході заворушень загинуло щонайменше 15 людей.

З моменту здобуття незалежності у 1960 р. у Сенегалі не було ні воєн, ні насильницьких потрясінь. Салл – четвертий президент країни, розташованої на узбережжі Атлантичного океану і що межує на сході з сахельською державою Малі, охопленим тероризмом і нестабільністю. У 2012 р. Салл, котрий дотримується центристських поглядів, виграв другий тур виборів у свого колишнього колеги по партії Абдулая Вада, підтриманого опозицією, яка хотіла завадити Ваду балотуватися на спірний третій термін. Досі Сенегал вважався стабільною демократичною країною.

Читайте також:  Політичне відродження Асада після землетрусів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :