Фукуяма: «Головне сьогодні – щоб Путін зазнав військової поразки в Україні»

43

Політолог – про війну в Україні, про санкції проти Росії та про діяльність Навального.

Олексій Навальний оголосив минулого тижня про створення Anti-Corruption Foundation International – міжнародної некомерційної організації боротьби з корупцією.

До наглядової ради НКО увійшли колишній прем’єр-міністр Бельгії, депутат Європарламенту Гі Верхофстадт, історик і публіцист Енн Епплбаум, дружина Олексія Навального Юлія Навальна, а також американський політолог Френсіс Фукуяма, нині старший науковий співробітник Стенфордського університету.

Нагадаємо, що Фукуяма – один із тих американців, яким влада РФ нещодавно заборонила в’їзд до Росії.

Про завдання нової організації, анонсованої Олексієм Навальним, про західні санкції проти Росії та війну в Україні з політологом поговорили співробітники Російської служби «Голосу Америки».

За словами Фукуями, він познайомився з Навальним у Варшаві ще 2019 року, і російський опозиціонер запросив його приїхати до Москви навесні 2020 року – для участі у запланованій дискусії.

«Бо ми, очевидно, поділяємо загальну відданість демократії та демократії в Росії, зокрема», – пояснює Фукуяма.

«Через COVID, – продовжує він, – нам довелося скасувати цю поїздку. Потім була спроба його (Навального) отруєння, а потім його заарештували. Ситуація погіршувалась на моїх очах. Я хочу зробити все, що в моїх силах, щоб допомогти йому і роботі, яку він робить у Росії, тому що я думаю, що росіяни живуть під гнітом жахливої диктатури, а він був одним із важливих джерел її опору. Коли соратники з команди Навального запросили мене до правління організації, я відразу ж погодився, бо це найменше, що я можу зараз зробити, щоб підтримати Олексія та підтримати роботу, яку він веде».

Співробітники Російської служби «Голосу Америки» попросили Френсіса Фукуяму прокоментувати західні санкції проти Росії, введені у відповідь на російську агресію проти України.

Читайте також:  Атака на аеродром показує слабкість російської оборони

«Останні кілька років я активно підтримував Україну, – розповідає політолог. – Мій центр у Стенфорді реалізує низку програм, які допомагають навчати українських лідерів. Я часто їздив в Україну, бо відчував, що саме Україна – на передньому краї глобальної боротьби за майбутнє демократії. Я вважаю, що це стало проблемою для Кремля після початку війни, тому мене в Росії внесли до списку санкцій. Я також входжу до робочої групи з санкцій, яка шукає можливості чинити більший тиск на Росію. Я впевнений, що це також не сподобалося Кремлю».

«Головне сьогодні, – переконаний Фукуяма, – щоб Путін зазнав військової поразки в Україні. І я думаю, що українці на це здатні. Багато залежить від їхньої здатності зробити це в найближчі місяці, поки не почалася зима. Це – основний театр дій разом із санкціями, хоча вони (санкції) виявилися не такими потужними, як ми могли б сподіватися. Я справді думаю, якщо на Заході буде достатньо волі, то вони (санкції) зможуть вплинути. Але військова боротьба проти російського вторгнення сьогодні є найважливішим питанням».

За інформацією порталу «Голос Америки»

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я