Для організму людини вітамін B9, або як його ще називають – фолієва кислота, – незамінна речовина. Фолацин сприяє успішному формуванню клітин ДНК, впливає на ріст, розвиток і стан кровоносної та імунної систем. Фолієва кислота потрапляє в організм разом із їжею, а її дефіцит загрожує проблемами зі здоров’ям. Нормою споживання фолієвої кислоти для дорослих є 200 мкг на добу. З цієї причини важливо контролювати її рівень в організмі та в разі її нестачі вчасно призначити її додатковий прийом. У певних ситуаціях організму потрібні підвищені дози фолієвої кислоти.
Однією з таких ситуацій є період підготовки до вагітності, виношування дитини та період годування груддю. Запланована вагітність – чудовий спосіб для батьків підготуватися до появи в родині малюка. На цьому етапі жінка повинна здати необхідні аналізи і пройти курс лікування, якщо потрібно. У цей період потреба в цьому вітаміні становить 400-800 мкг на добу, що залежить від вихідного його рівня в організмі жінки. Вітамін B9 призначають за 3 міс до планування вагітності та продовжують його дотацію протягом всієї вагітності та в післяпологовому періоді.
Давайте розберемося, чому ця речовина так необхідна для жінок, які готуються стати мамами, і для майбутньої дитини.
Фолієва кислота під час вагітності
Вітамін B9 особливо необхідний у перші тижні вагітності. У цей період відбувається клітинний поділ, закладаються всі тканини й органи дитини, зародкова нервова тканина і кровоносна система. Фолієва кислота сприяє вдалому внутрішньоутробному росту і розвитку малюка. Прийом вітаміну також мінімізує ризики викидня, завмерлої вагітності та невиношування.
Дефіцит фолацину шкідливий і для самої жінки, яка вагітна. За його дефіциту вона може страждати від анемії, депресії, сильного токсикозу.
Дозування фолієвої кислоти
У якому обсязі потрібен прийом вітаміну B9 здатний визначити тільки фахівець. З цієї причини не потрібно займатися самопризначенням. Якщо ви плануєте вагітність, рекомендуємо вам записатися на консультацію до гінеколога, пройти комплексне обстеження і здати необхідні аналізи. За результатами лікар визначить, які препарати і в якому дозуванні потрібні для підготовки організму до зачаття і виношування малюка.