“Фішка незалежності”: Лукашенко оцінив значення високих технологій

11

«Фішка нашої незалежності» – так президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав Парк високих технологій, що діє в Мінську. Сьогодні обговорили роботу та подальшу долю масштабного IT-майданчика. Деякі резиденти парку були учасниками заворушень після президентських виборів у 2020 році та залишили країну.

Тут творять цифровий світ. Ця компанія переводить в електронний формат роботи банки, міністерства та підприємства. У Парку високих технологій – новачок, але співробітники вже відчули зиск, трудяться для Союзної держави.

«Безумовно, для ринків Республіки Білорусь та Росії ми є імпортозамінним підприємством. І плануємо розширювати свій штат у тому числі за рахунок випускників білоруських вишів», – розповів генеральний директор ІТ-компанії Дмитро Конєвцев.

Парк високих технологій зростає новими резидентами. У складі вже понад тисячу компаній, 90% прибутку яких – експорт. Цей рік ще не закінчився, а продукції вже продали на два мільярди доларів. Чи не рекорд, але цифри президента здивували.

«Я не очікував. Я думав, ви вже розбіглися по закутках планети, і трохи це менше, ніж минулого року. Спробували закордон на зуб і зрозуміли, що там, де народився, там ти й маєш стати в нагоді. Це гарна тенденція. Все втихомириться. Бізнес є бізнесом», – зазначив Лукашенко.

Відтік ІТ-компаній з Білорусі розпочався 2020 року, після президентських виборів. Співробітники деяких представників Парку брали участь у заворушеннях. А хтось залишився без фінансування через санкції Заходу. Галузі тоді пророкували крах.

«Не у всьому винні й самі працівники. Це частково наш недогляд. Ті компанії, які там були зареєстровані, були, скажімо, дочірніми компаніями. Господарі були далеко поза Білорусі. Ми просто відмахнулися від цього. Я думав: не може бути, щоб твої діти почали проти тебе війну. Виявляється, що діти можуть воювати проти батьків, якщо їм добре сплачують», – сказав президент.

Парк високих технологій створили на доручення Олександра Лукашенка. У резидентів особлива система оподаткування та інші пільги. Це дало плоди: технології почали розвиватися поза парку, від Академії наук до великих промислових підприємств. Тенденцію треба підтримувати та розвивати, упевнений білоруський лідер.

«Завдяки парку ми підштовхнули й освіту у цьому напрямі. У мене вже занепокоєння викликає, що у нас, напевно, надмірний перекіс у ІТ-сфері та підготовці фахівців. Тому, з якого боку не подивися, Парк високих технологій – це така фішка нашої незалежності. Він має існувати», – сказав Лукашенко

Парк працюватиме, як і раніше, але з огляду на недавні події. І праця айтішників, переконаний президент, має бути лише на благо країни.

Читайте також:  На Рівненщину прибудуть переселенці з Донеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я