Ескен хоче отримати наглядовий орган для штучного інтелекту

18

Лідер СДПН Саскія Ескен виступає за створення в Німеччині наглядового органу з використання штучного інтелекту (ІІ). «Оскільки робота з даними відіграє важливу роль у нагляді, хорошим вибором міг би стати уповноважений із захисту даних та свободи інформації», – сказала політик у галузі цифрових технологій в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «У будь-якому випадку, нам потрібен орган, який оцінюватиме, наскільки використання ІІ відповідає закону та порядку».

Ескен підкреслив, що штучний інтелект має великий потенціал, наприклад, для більш справедливої ​​освіти, кращого медичного обслуговування та більш ефективного управління. «Але, звісно, ​​у ньому є й небезпеки, як і у всіх технологіях». Він сказав, що добре, що Німеччина та Європа знаходяться не лише на передовій технологічній лінії, а й у розгляді питання про те, як регулювати використання штучного інтелекту.

“Заборона у разі найвищого ризику”.

Він сказав, що Європейський Союз перебуває на шляху розробки регламенту з цього питання. “У разі найвищого ризику використання моделей штучного інтелекту може бути заборонено”, – сказав Ескен. «У менш ризикованих, але все ж таки ризикованих областях можна було б передбачити остаточне рішення людини – і, звичайно, можливість оскаржити її, тобто подати до суду, якщо я вважаю рішення необґрунтованим».

На думку Ескена, необхідно стежити, щоб штучний інтелект не навчився дискримінації з урахуванням даних. «Якщо, наприклад, штучний інтелект аналізуватиме кар’єрні шляхи журналісток та журналістів у медіа-будинках, то, можливо, він прийде до ідеї наймати лише чоловіків, тому що найуспішніші кар’єри досі робили чоловіки», – пояснила вона. «Ми повинні переконатися, що навчальні дані звільнені від такої дискримінації, або одразу гарантувати, що стать не відіграє жодної ролі у процесі відбору».

Читайте також:  Чи планувався теракт? 20-річний підліток під вартою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я