Лідер СДПН Саскія Ескен виступає за створення в Німеччині наглядового органу з використання штучного інтелекту (ІІ). «Оскільки робота з даними відіграє важливу роль у нагляді, хорошим вибором міг би стати уповноважений із захисту даних та свободи інформації», – сказала політик у галузі цифрових технологій в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «У будь-якому випадку, нам потрібен орган, який оцінюватиме, наскільки використання ІІ відповідає закону та порядку».
Ескен підкреслив, що штучний інтелект має великий потенціал, наприклад, для більш справедливої освіти, кращого медичного обслуговування та більш ефективного управління. «Але, звісно, у ньому є й небезпеки, як і у всіх технологіях». Він сказав, що добре, що Німеччина та Європа знаходяться не лише на передовій технологічній лінії, а й у розгляді питання про те, як регулювати використання штучного інтелекту.
“Заборона у разі найвищого ризику”.
Він сказав, що Європейський Союз перебуває на шляху розробки регламенту з цього питання. “У разі найвищого ризику використання моделей штучного інтелекту може бути заборонено”, – сказав Ескен. «У менш ризикованих, але все ж таки ризикованих областях можна було б передбачити остаточне рішення людини – і, звичайно, можливість оскаржити її, тобто подати до суду, якщо я вважаю рішення необґрунтованим».
На думку Ескена, необхідно стежити, щоб штучний інтелект не навчився дискримінації з урахуванням даних. «Якщо, наприклад, штучний інтелект аналізуватиме кар’єрні шляхи журналісток та журналістів у медіа-будинках, то, можливо, він прийде до ідеї наймати лише чоловіків, тому що найуспішніші кар’єри досі робили чоловіки», – пояснила вона. «Ми повинні переконатися, що навчальні дані звільнені від такої дискримінації, або одразу гарантувати, що стать не відіграє жодної ролі у процесі відбору».