Джентльменський набір для предметної фотографії

32
фотографії для джентельменів

Говорячи про предметну фотографію, не обов’язково представляти тисячі однотипних зображень в інтернет-магазині. До цієї категорії потрапляють і авторські ілюстрації для оглядів, і фотографії hand-made виробів для продажу в Instagram, і гарні викладки для будь-якого блогера. Головна особливість предметної фотографії – це прості рішення, що дозволяють швидко і з мінімумом додаткової обробки, а то й зовсім без неї, отримувати добрий результат.

Фотобокс

Фотобокс чи лайткуб – найпростіший аксесуар для предметної зйомки. Він створює безтіньовий простір, не вимагає особливих навичок та спеціального розміщення, коштує не дорого і при гарному освітленні дозволяє отримувати якісні фотографії навіть на телефон.

При всій простоті і доступності лайтбоксу, матер’яний фон накладає певні вимоги – тканина повинна бути добре розгладжена, а сам об’єкт зйомки краще відокремити від фону, щоб текстура тканини не була помітна. Вибираючи лайткуб, орієнтуйтеся на розмір об’єктів, що знімаються: фотобокс повинен бути значно більшим за них.

Існують лайтбокси із пластику з вбудованим підсвічуванням та предметні столики. Такі прилади створюють повністю біле тло, підсвічуючи предмет знизу. Таке досить складно провернути з лайтбоксом із тканини.

Фотофон

Частину проблем із текстурою тканини можна усунути, використовуючи як тло пластик. Це може бути як спеціальний фотофон, так і щось слушне, наприклад, накладка на стіл з ІКЕА. Білий та чорний пластикові фони з глянсовою та матовою поверхнею – те, що завжди знадобиться у предметній фотографії.
годинник на білому фоні

Штатив

Крім лайтбоксу або предметного столика вам знадобиться штатив, він дозволить зберегти один масштаб і ракурс для всіх кадрів, а також знімати при не надто яскравому світлі – в похмуру погоду або використовуючи недороге постійне світло. Вибираючи штатив, орієнтуйтеся на максимальне навантаження – чим воно вище, тим стійкішим буде штатив, і на максимальну висоту – вам має бути комфортно з ним працювати.

Читайте також:  Срібний скарб епохи вікінгів знайшов археолог-аматор у Норвегії

Штучне світло

Природне освітлення підходить для предметної зйомки, лише якщо ви хочете створити особливий настрій або атмосферу знімка. Наприклад, фотографуєте кошик, повний осіннього врожаю: яблука, кавуни, сливи, інжир та іншу смакоту. М’яке передзахідне світло ідеально спрацює на загальне сприйняття. Але для випадків з товарами чи фотооглядами денне світло не підійде – ви будете заручником часу доби, погоди тощо.

Штучне світло – незамінне для предметної фотографії. Для зйомки в лайткубі зі штатива цілком вистачить пари світлодіодних ламп, проте студійне світло дасть більше можливостей. Спеціальне світлове обладнання буває постійним та імпульсним.
товар на фотофонах

Основний плюс постійних джерел світла – точне налаштування освітлення, адже можна оцінити розміщення освітлювальних приладів без тестових знімків. Імпульсні джерела світла спрацьовують разом із клацанням камери, економлять електроенергію та не нагрівають простір. Однак, хоч у такого світла є пілотні лампи, все одно доведеться зробити пару-трійку пробних знімків для ідеального налаштування.

Зовнішні спалахи для фотокамер також відносяться до імпульсних джерел світла. У них, як правило, немає пілотного світла, але вони компактні, мобільні та їх можна укомплектувати повноцінними стійками та розсіювачами. А ще за допомогою спалахів можна заморожувати рух, наприклад, бризки води.

Яким має бути фотообладнання

Світло – головна складова гарних предметних знімків. Але рекомендації до камер та об’єктивів все-таки є. Для отримання фотографій у великому форматі та з максимальною деталізацією, наприклад, для заробітку на фотостоках, вам знадобиться хороший макрооб’єктив та багатомегапіксельна камера. А зі зйомкою для соцмереж цілком справиться недорога камера з китовим об’єктивом або навіть смартфон.

Макрооб’єктив дозволить отримати максимально деталізовану картинку за будь-якого, у тому числі й контрового, освітлення. З бюджетних варіантів – об’єктиви Samyang. Відсутність автофокусування з лишком компенсується ціною, 100 мм фокусного для камер з кропнутою матрицею можуть здатися занадто довгими, але якщо ви плануєте знімати рідини, довгі фокусні це єдиний спосіб тримати вашу камеру подалі від неприємностей.

Читайте також:  Секс під час вагітності

Свіжі версії від Tamron і Sigma коштуватимуть дорожче, але автофокус, що працює, – це працюючий автофокус.

Якщо ви плануєте заробляти на продажі фотографій, то і без камери з мегапіксельною матрицею не обійтися. А чим більша роздільна здатність картинки, тим дорожче вона коштує. В даний час, картинки в 30-50 Мп виглядають цілком буденно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я