Дистриб’ютор абортивних таблеток звернувся до Верховного суду

5

У судову суперечку в США втрутився дистриб’ютор абортивної таблетки міфепрістону. Компанія Danco Laboratories учора звернулася до Верховного суду країни з проханням розібратися у суті справи та зняти загрозливі обмеження на доступ до препарату. Про це йдеться у судовому документі. У ньому йдеться, що справа має величезне значення для дівчаток і жінок, медичних закладів та штатів.

У середині серпня апеляційний суд наклав обмеження на доступ до препарату. Ці обмеження ще не набули чинності, оскільки судовий процес триває. Апеляційний суд ухвалив скасувати деякі обмеження на доступ до препарату, запроваджені Управлінням з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) у 2016 році. До них відносяться пересилання пігулок поштою та їх прийом без медичного працівника.

Препарат уже схвалено з 2000 року

Міфепристон був схвалений у США у 2000 році і зазвичай використовується разом із препаратом мізопростол для переривання вагітності. Однак мізопростол може застосовуватись і самостійно. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує використовувати її лише в тому випадку, якщо міфепристон недоступний. За даними FDA, міфепрістон є надійним препаратом. Міфепрістон можна висилати поштою та приймати вдома.

Противники абортів подали судовий позов проти схвалення цієї таблетки. Після цього суддя в Техасі, призначений тодішнім президентом Дональдом Трампом (республіканцем), припинив схвалення міфепрістону на всій території країни. Це рішення було вважати незвичайним, оскільки міфепристон був схвалений більше двох десятиліть тому і вважається безпечним. У результаті справа потрапила до Верховного суду. Він не ухвалив рішення по суті, але ухвалив, що доступ до таблеток має бути збережений на час судового розгляду.

Міфепристон набуває все більшого значення після рішення суду з абортів

Наразі крок дистриб’ютора Danco Laboratories може допомогти Верховному суду розглянути справу по суті. Нью-Йоркська компанія продає таблетки під назвою “Mifeprex”. У Верховному суді більшість становлять консерватори, і він знову збереться після літніх канікул у жовтні. Тоді ж він ухвалить рішення про те, які справи він ухвалюватиме до розгляду.

Читайте також:  Рамелов зажадав від Вагенкнехт ухвалити рішення про партію

Відколи суд скасував загальнонаціональне право на аборт і, таким чином, парламенти американських штатів можуть законодавчо регулювати, чи дозволені аборти, міфепристон набув великої значущості. Це пов’язано з тим, що багато консервативних штатів повністю заборонили або значною мірою обмежили аборти. У результаті багатьом вагітним жінкам цей препарат призначається, наприклад, через телемедицину, що спричиняє подразнення активістів руху проти абортів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :