Дорожні автопідстави. Як не потрапити на хитрощі шахраїв

21
автошахраї

На жаль, пасивність працівників дорожньої поліції та відсутність в Україні належної системи кримінального покарання сприяють процвітанню шахрайства на дорогах. У цій статті Ви розгляньте найбільш популярні автопідстави та дізнаєтеся, як не стати їхньою жертвою.

Іномарка у щільному потоці

Цей вид шахрайства передбачає використання автомобілів елітних брендів, таких як Mercedes, BMW, Audi. Найчастіше це застарілі моделі, деталі на які тим не менш коштують, як і раніше, дорого. Жертвами здебільшого стають недосвідчені водії, яких видає невпевнена манера їзди та наклейка з буквою «у».

У щільному потоці автомобілів, коли «жертва» виїжджає з другорядної дороги на головну, шахраї наближаються впритул, а потім говорять, що при виїзді на головну водій подряпав їхнє авто і прагнуть виманити автовласника з машини, щоб продемонструвати нібито завдані пошкодження кузова.

У той час, поки жертва відволікається встановленням подряпини, спільник шахрая непомітно створює на автомобілі жертви схожі пошкодження за допомогою наждакового паперу. Поки шокований несподіваною неприємною ситуацією автовласник перебуває у стресовому стані, шахраї пропонують йому вирішити питання швидко, без участі співробітників дорожньої поліції, посилаючись на тривалість процедури оформлення ДТП, можливість отримання штрафу або взагалі позбавлення прав.

Що робити

Насамперед, потрібно діяти максимально спокійно і дотримуватися встановлених правил правил дорожнього руху. Відчувши недобре, заблокуйте двері свого автомобіля і через трохи відкрите вікно впевнено повідомте про те, що ви маєте страховку і вже викликаєте представників дорожньої поліції для оформлення ДТП. В цьому випадку не варто залишати свій автомобіль і тим більше вступати з шахраями у словесний конфлікт чи бійку. Залишаючись в машині, викличте 102, шахраї не чекатимуть приїзду справжнього патруля і поїдуть.

Шахові перебудови

З урахуванням значного подорожчання палива та необхідністю застосування одразу двох автомобілів, серед шахраїв цей вид автопідстави зараз використовується рідко, але про нього також слід знати. Його суть полягає в тому, що два автомобілі, один спереду, а другий ззаду прилаштовуються до жертви. Задній автомобіль намагається стати максимально невидимим для жертви, перебуваючи у мертвій зоні видимості. Як тільки йому виходить стати максимально непомітним, передній автомобіль починає різко перебудовуватися на смугу руху жертви, тим самим провокуючи її на різке гальмування.

Читайте також:  Бактеріальний вагіноз

У цей час водій автомобіля, який знаходився ззаду в мертвій зоні, також зупиняється і починає спроби переконати жертву в тому, що з її вини сталося зіткнення, діючи за цією схемою.

Що робити

Не слід нервово реагувати на різкі перебудови і не варто, як і шахрай, починати різкі перебудови на інші смуги. Найкраще просто знизить швидкість, і перебудується в крайній правий ряд, так вас буде складніше застати зненацька. Якщо ви точно знаєте, що жодних зіткнень з іншим авто не сталося, не піддавайтеся на провокації шахраїв і сміливо продовжуйте рух, а якщо зіткнення все-таки сталося, залишайтеся в машині та викликайте патрульну поліцію.

Підставний пішохід

Це одна з найпоширеніших і найнеприємніших пасток, які застосовують шахраї на дорогах. Особливо часто ця підстава використовується на вузьких вулицях, заставлених автомобілями. Найчастіше підстави створюють на «зебрі». Щоб відвернути увагу водія жертви, з якогось боку прямо перед зеброю різко виїжджає автомобіль, створюючи аварійну ситуацію. Намагаючись уникнути зіткнення, водій природно намагається ухилитись в інший бік, з якого вибігає підставний пішохід і спеціально підставляється під удар автомобіля, після чого падає на землю, симулюючи тяжкі пошкодження.

На жаль, на подібні вистави ведуться навіть водії зі стажем, оскільки збитий на зебрі пішохід, це не просто штраф чи позбавлення прав, це кримінальний злочин, за який можна сісти до в’язниці. У даному випадку окрім «випадково» потерпілого пішохода, тиск на шокованого водія починають чинити «свідки» ДТП, які звідки з’явилися, стверджують провину водія. У виставі навколо жертви можуть брати участь також підставні «лікарі», які одразу констатують у «збитого» пішохода серйозні травми і навіть підставні «співробітники дорожньої поліції», які «випадково» опинилися поблизу. За такою схемою щодня шахраї одержують тисячі доларів. Ошукані водії самі віддають гроші в руки зловмисникам, намагаючись захистити себе від серйозних проблем.

Що робити

У такій ситуації рекомендується мати в салоні справний та включений відеореєстратор, який стане неупередженим свідком вашої невинності. Якщо ж таки ви нібито зачепили пішохода, не слід панікувати, необхідно діяти строго з ПДР. Потрібно відразу зупинитися, включити аварійну сигналізацію і викликати строго зі свого мобільного швидку та поліцію. У жодному разі не можна покладатися в такій ситуації на перехожих. Впевнених та рішучих дій водія найчастіше вистачає, щоб шахраї зникли так само швидко, як і з’явилися.

Читайте також:  3 продукти, які зарядять енергією в мороз

Допомога іноземцям

Цей вид автопідстави, по суті, є повноцінним кримінальним злочином. Її сценарій виглядає приблизно в такий спосіб. На узбіччі заміської траси далеко від найближчого населеного пункту, але неподалік заправної станції припарковано автомобіль, на якому практично завжди закріплені іноземні номери.

Водій такого автомобіля, активно жестикулюючи, буквально кидається під колеса автомобілів, що проїжджають, намагаючись зупинити обрану жертву. Коли автомобіль вдалося зупинити, шахраї, звертаючись до водія ламаною російською чи українською мовою, намагаються пояснити, що вони немісцеві іноземці, у яких закінчився бензин, і немає гривневої валюти для його покупки, або вони чекають на евакуатор і їм необхідно розплатитися за його послуги.

Щоб виманити гроші у наївного водія, йому пропонують купити долари за привабливо заниженим курсом, або придбати якусь дорогу прикрасу. Це стара схема розлучення, яка застосовувалася ще за часів 90-х, але тим не менш на неї трапляються і в наші дні. Природно, що водії, що купилися на таке розлучення, згодом дізнаються, що куплені долари виявилися фальшивими, а псевдо дорога прикраса виготовлена з дешевого металу.

Що робити

Найпростішим способом у цій ситуації просто проігноруватиме прохання про зупинку. Але з іншого боку потрапити до такої ситуації можуть нормальні, чесні водії. Якщо ви вирішили зупинитися і допомогти, зрозуміти чи маєте ви справу з шахраями чи ні досить просто. Запропонуйте відбуксирувати авто, що стоїть на узбіччі, до найближчої заправки або автосервісу. Якщо це шахраї, то вони відмовляться від такої допомоги, знаючи, що на заправках та автосервісах є відеокамери. Тому якщо вам кажуть, що вашої допомоги не потребують, можете бути впевнені, що вам вдалося уникнути хитрої хитрощів шахраїв.

Відволікаючі маневри на парковці

Паркування біля великих торгових центрів або інших місць великого скупчення людей завжди приваблюють різноманітних шахраїв. Для відволікання уваги водія та виманювання його із власного автомобіля використовуються різні методи. Це може бути і наклеєний на заднє скло папір і прив’язані до фаркопу банки, пробите колесо, красива дівчина, що «заблукала», і т.д.

Читайте також:  Як сушити випрані речі вдома взимку: корисні правила від експерта

Поки водій, який залишив своє авто, повністю відвернений на ситуацію, що склалася, інший зловмисник проникає непомітно в салон і в кращому випадку – краде сумки з салону, а в гіршому – заводить автомобіль і їде в невідомому напрямку.

Що робити

Уберегти себе від подібної неприємності насправді дуже просто. Якщо з будь-якої причини вам несподівано потрібно залишити автомобіль, заглушіть двигун, закрийте двері і увімкніть сигналізацію, навіть якщо ви плануєте залишити свій автомобіль буквально на хвилину.

Легка ДТП на парковці

Цей вид автопідстави в основному здійснюється на парковках супермаркетів. Коли жертва, залишаючи своє місце для паркування, починає здавати назад, несподівано з’являється автомобіль, який підставляється під легкий удар.

Далі з цього автомобіля виходить найчастіше спокійний, інтелігентний на вигляд чоловік і пропонує вирішити питання без участі патрульної поліції та страховиків, вимагаючи замість жертви грошову компенсацію, сума якої явно нижча за реальні збитки. Дуже часто водії погоджуються на такі умови, часто навіть не підозрюючи, що нібито залишена ними подряпина чи вм’ятина перебувати на автомобілі шахрая вже багато років.

Що робити

Все дуже просто, у цій ситуації не потрібно вестись на пропозицію обійтися без виклику поліції та страховиків. Після зіткнення відразу викликайте ці служби і ви озирнутися не встигнете як шахрай на своєму авто зникне з вашого поля зору.

Висновок

Незважаючи на те, що шахраї на дорогах України останніми роками стали частим явищем, всі вони використовують приблизно ті самі описані вище схеми шахрайства не стати жертвами яких допоможуть банальні уважність і рішучість. Всі ошукані водії в один голос стверджують, що з шахраями на дорогах можна і потрібно боротися, і, перш за все, боротися з ними слід шляхом підвищення рівня власної самосвідомості.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :