Дональд Трамп також має зникнути з виборчих бюлетенів у цих 14 штатах

10

Після Колорадо Дональд Трамп було виключено зі списку кандидатів на республіканські праймериз у штаті Мен. Тепер понад десяток інших штатів намагаються позбутися екс-президента таким чином.

Звинувачення у заколоті – Дональд Трамп також має зникнути з виборчих бюлетенів у цих 14 штатах

Той факт, що Шена Беллоуз є демократом, швидше за все, зміцнить Дональда Трампа та його команду на їхню думку, що вони стали жертвами політичного полювання на відьом. 48-річна Беллоуз обіймає посаду державного секретаря у штаті Мен на східному узбережжі; вона є свого роду міністром внутрішніх справ і, відповідно, відповідає за організацію виборів у цьому американському штаті. У цій ролі вона змусила колишнього президента виключити його зі списку кандидатів на первинні вибори Республіканської партії. Причина: Трамп «не підходить на роль президента» через його причетність до нападу на Капітолій 6 січня 2021 року.

Чи спровокував Дональд Трамп бунт?

Мен, де консерватори не мають шансів отримати більшість голосів, став другим штатом після Колорадо, який таким чином виключив колишнього главу держави з майбутніх праймериз. Там Верховний суд нещодавно також спирався на 14 поправку до Конституції США(Докладніше читайте тут), згідно з якою люди, які влаштували «повстання» проти конституції, не повинні бути допущені до виборів на державні посади.

Однак, судді призупинили своє рішення, щоб дочекатися принципового рішення Верховного суду у Вашингтоні. У Мічигані, навпаки, суд відхилив аналогічну спробу, але скоріше через форми, ніж по суті. Там, а також у Флориді, Мічигані, Міннесоті, Нью-Гемпширі та Род-Айленді Трамп залишається у бюлетені для голосування на первинних виборах своєї партії. Республіканці у штатах Мен та Колорадо проголосують за свого кандидата 5 березня, у «супервівторок», а в Мічигані – тижнем раніше.

Читайте також:  Молодший син Дональда Трампа виріс вище за батька

Чи зміниться тепер статус лідера Трампа?

Система первинних виборів у США починається в середині січня і продовжується до початку літа. Кожна партія у кожному з 50 штатів голосує за те, хто з її кандидатів братиме участь у перегонах за пост президента США. Серед демократів фаворитом вважається чинний президент Джо Байден, серед кандидатів-республіканців безперечним лідером є Дональд Трамп. Раніше його обрання вважалося практично безперечним.

Малоймовірно, що виключення одного або двох імен зі списку змінить статус Трампа як фаворита, але це поки що неясно. В даний час в 14 інших штатах робляться спроби виключити колишнього президента зі списків кандидатів на первинних виборах: Арізона, Аляска, Невада, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Нью-Йорк, Орегон, Південна Кароліна, Техас, Вермонт, Вірджинія, Західна Вірджинія, Вісконсін та Вайомінг.

Вирішальну роль у виборах зіграють штати, що «вагаються»

Через фактичну двопартійну систему США результат виборів у багатьох штатах часто відомий задовго до голосування. Як Нью-Йорк ніколи не обере республіканця до Білого дому, так і демократ не має шансів у Техасі. Тому результат голосування вирішується в декількох штатах, що «вагаються». Наступного року до їх числа, безумовно, увійдуть Арізона та Вісконсін, а також, можливо, Невада. Якщо Дональду Трампу не дозволять виставити тут свою кандидатуру, його шанси, найімовірніше, сильно ослабнуть.

Чи дійде до цього зараз багато в чому залежить від Верховного суду США. Справи щодо екс-президента вже накопичуються в ньому. Нещодавно, наприклад, дев'ять суддів передали питання про те, чи має Трамп імунітет глави держави., назад до федеральних судів. Невирішення стало успіхом для республіканця, оскільки до остаточного прояснення питання пройде чимало часу, протягом якого йому не доведеться побоюватися судового розгляду.

Читайте також:  Верховний суд США відкинув теорію виборчого права

Поганий спогад про 2000 рік

Під час розгляду апеляції за виборчими списками вищим суддям доведеться вирішувати одразу кілька запитань: чи справді 6 січня 2021 року стався «бунт», чи порушила поведінку Трампа 14-ту поправку до Конституції та чи обґрунтовано виняток із праймериз.

Експерти в галузі права вважають, що Верховний суд скасує рішення, подібні колорадському, – якщо праймеріз вже пройшли. “Я припускаю, що судді хочуть уникнути будь-якої видимості скасування результатів виборів своїми рішеннями”, – каже професор права Джесіка Левінсон. Президентські вибори 2000 року, коли конституційні судді зупинили перерахунок голосів у Флориді і тим самим зробили Джорджа Буша переможцем, залишаються в пам'яті.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я