Дебати у Раді з прав людини

16

Спалення у Швеції викликало демонстрації в Ірані та Іраку.

Після спалення Корану: дебати у Раді з прав людини

Після спалення Корану в Швеції у Раді з прав людини ООН на прохання ісламських країн тривають дебати. Пакистан, від імені кількох держав, попросив обговорити «тривожне зростання навмисних і публічних актів релігійної ненависті, які нині виявляються в оскверненні Корану в Європі та інших країнах», повідомив прес-секретар Ради у вівторок у Женеві. “Дебати, як очікується, відбудуться цього тижня”, – сказав він.

Минулого тижня під час демонстрації у Стокгольмі перед мечеттю було підпалено Коран. Поліція дозволила проведення акції протесту після того, як у лютому було заборонено інші подібні акції. Навмисне осквернення Корану вважається в ісламі блюзнірським. Спалення у Швеції викликало демонстрації в Ірані та Іраку, а також офіційну критику з боку кількох держав із переважним мусульманським населенням.

Туреччина досі блокувала вступ Швеції до НАТО

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан у вівторок знову засудив спалення Корану і розкритикував шведський апарат безпеки за те, що він не запобіг подібним інцидентам. “На цьому фоні з точки зору Туреччини спірне, чи допоможе членство Швеції в НАТО зміцнити альянс або створить більше проблем”, – сказав він, за повідомленням державного інформаційного агентства Anadolu в Анкарі.

Турецьке керівництво досі блокувало вступ Швеції до НАТО та звинувачує її, серед іншого, у недостатніх діях проти «терористичних організацій».

Читайте також:  Потрапляння ракет на територію Польщі: інцидент вичерпано?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я